اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۱۰ هزار قدم برای سلامتی سالمندان

دانشمندان توصیه می کنند که سالمندان برای داشتن بدنی سالم روزانه باید ۱۰ هزار قدم بر دارند.

به گزارش خبرنگار شادمان، تمامی پزشکان و دانشمندان به سالمندان توصیه می کنند که از یکجانشینی و کم تحرکی دوری کنند. آنها سالمندان را مدام به انجام حرکات ورزشی و داشتن تحرک توصیه می کنند.
یکی از کارهایی که سالمندان به راحتی می توانند آن را هر روز انجام دهند، قدم زدن است. در همین زمینه تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که برای داشتن بدنی سالم سالمندان حتما باید روزانه ۱۰ هزار قدم بر دارند.
در این میان آنها قدم زدن به اندازه ۴ هزار قدم را کم تحرکی می دانند اما با این حال بازهم برای شروع بد نیست. طبق اعلام انستیتوی ملی بهداشت (NIH) آمریکا، مطالعاتی که در گذشته بیشتر روی بزرگسالان مسن انجام شده است میزان تحرک روزانه برای داشتن بدنی سالم را مشخص نکرده بود.

 

 

حال یک تیم تحقیقاتی با همکاری محققان موسسه ملی سرطان آمریکا و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری  (CDC) این کشور ارتباط بین شمارش گام، شدت گام و خطر مرگ را به طور گسترده بررسی کردند.
این تیم داده های افراد بالای ۴۰ سال را که از دستگاهی که تعداد گام و سرعت را (گام در دقیقه) اندازه گیری می کند، استفاده می کردند در طول یک هفته بررسی کردند.
محققان سپس اطلاعات مربوط به مرگ را برای حدود یک دهه جمع آوری کردند. آنها همچنین مرگهای مشخصاً ناشی از سرطان و بیماریهای قلبی را ردیابی کردند.
محققان در تجزیه و تحلیل خود خطر مرگ را در طول دوره پیگیری در افرادی که کمتر از ۴۰۰۰، تا ۸،۰۰۰ یا ۱۲،۰۰۰ یا بیشتر قدم در روز برداشتند ، مقایسه کردند. آنها همچنین در آزمایشخود به این موضوع پرداختند که آیا شدت گام اندازه گیری شده بهداشتن تنی سالم مرتبط است یا خیر.
محققان دریافتند ، ۱۱۶۵ نفر از ۴۸۴۰ شرکت کننده به هر علتی فوت کرده اند. از این تعداد ۴۰۶ نفر در اثر بیماری قلبی و ۲۸۳ نفر در اثر سرطان درگذشتند.

در مقایسه با افرادی که روزانه ۴۰۰۰ قدم برمی دارند، افرادی که روزانه ۸۰۰۰ هزار قدم برمی دارند ۵۰ درصد کمتر در معرض مرگ هستند و کسانی که ۱۲ هزار قدم بر می دارند ۶۵درصد کمتر در معرضمرگ هستند.
تعداد گام های بالاتر نیز با نرخ پایین تر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و سرطان همراه بود.  هنگامی که تعداد کل مراحل در روز در نظر گرفته شد ، به نظر نمی رسد شدت گام بر خطر مرگ و میر تأثیر بگذارد. فقط تعداد بیشتری از مراحل در روز با کاهش خطر مرگ همراه بود.
یافته ها با توصیه های فعلی مطابقت دارد. بزرگسالان باید بیشتر حرکت کنند و در طول روز کمتر بنشینند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.