اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

عروس ها چگونه مادر شوهر سالمند را از خود راضی نگه دارند؟

برای برقراری درست و صحیح با مادر شوهرتان باید مثل یک زن با تدبیر و آگاه رفتار کنید.

 

به گزارش شادمان، برای برقراری درست و صحیح با مادر شوهرتان باید مثل یک زن با تدبیر و آگاه رفتار کنید ما در این مطلب راههای جذب مادرشوهر را برایتان به اشتراک گذاشته ایم.

چشم پوشیدن هایی که ارامش روحی می آورد
با تمام مراقبت هایی که در جهت دلبری کردن از خانواده همسر به وجود می آوریم، باز هم شرایطی پیش می آید که ما در آن شرایط دچار مشکل می شویم. در این شرایط نخست بهتر است مسأله را به روشنی برای خویش باز کنیم. به صورت کاملاً منطقی ببینیم که مشکل اصلی من با آنها در چیست.
 
آنگاه به جای این که مشکل را تنها از زاویه دید خود ببینیم از نگاه مادرشوهر یا خواهرشوهر به آن بیندیشیم. هم اکنون مسئله را مجدد بررسی می کنیم. ببینیم مسأله چه قدر برایمان مهم است.
 
گاهی وقت ها احتیاج است از بعضی مشکلات و ناراحتی های عبور کرد. چشم پوشی از خطاهای دیگران، ارامش روحی و ذهنی زیادی را برای ما به ارمغان می آورد. ولی چنانچه مشکل را واقعا جدّی تلقی می کنید بهتر است آنرا با همسرتان در میان گذاشته و راهکار های مختلفی را برای برطرف کردن آن در نظر بگیرید.
 

 

با مادر شوهر ارتباطی سرشار از احترام برقرار کنید
هر چند بسیاری از مادر ها به دخترانشان اموزش می‌دهند که« مادر شوهر هم مانند مادر است»، با کمال احترام من نمی توانم این مسئله را بپذیرم.بنابراین به مراجعینم توصیه می کنم ارتباط با خانواده همسر به خصوص مادرشوهر بسیار مهم است و هیچگاه از خاطر نبرند که باید به مادر شوهر بیش از مادر خویش احترام بگذارند.
 
ممکن است شما یک روز خسته و کسل باشید، چنانچه در چنین حالتی به خانه ی مادر خویش بروید، احتمالاً دراز بکشید یا حتی بخوابید، ولی فکر کنید همین رفتار را در خانه ی مادر شوهر داشته باشید. موجی از مشکلات به وجود خواهد آمد.بهتر است حریم ها را حفظ کنید و بیش از صمیمت به احترام در رابطه اهمیت دهید
 
فکر کنید زمانی که مادر خودتان مریض است، چه قدر برای دلجویی از او وقت می گذارید. برای خانواده شوهرتان و به خصوص مادرش هم چنین باشید و عروس خوب و دوست داشتنی باشید. البته در حدی که بعداز ازدواج تعهد شما نسبت به خانواده خودتان کم تر شده، اعتدال را رعایت کنید. یادتان نرود که مادر شوهرتان، عزیزترین فرد زندگی شما یعنی همسرتان را با خون دل پرورش داده است.
 
قضاوت نکردن از قبل
متأسفانه در بسیاری از خانواده ها، تصویرهای ذهنی، بحث ها و صحبت های اشتباه در خصوص خانواده همسر به ویژه مادرشوهر وجود دارد که از همان کودکی در ذهن دختر و پسرها حک می شود.
 
این تصورات اشتباه از قبل سبب می شود که پیش از آغاز زندگی مشترک، در خصوص مادرشوهر و خواهرشوهر، قضاوت شتابزده ای صورت گیرد و نتیجه چنین تصوراتی جز فضای کینه و کدورت بین عروس و خانواده شوهر نخواهد بود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.