اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

هشدار! لاغر شدن بدون ورزش پوست صورت را پیر می کند

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا افرادی که لاغر می شوند خیلی زود صورتشان پیر می شود.

به گزارش خبرنگار شادمان، پدیده صورت پیری، واژه ای جدید که حالا دانشمندان در مورد آن به نتایجی دست یافته اند.
تحقیقات آنها نشان می دهد که لاغر شدن در سن بالا و بالای ۴۰ سالگی باعث افتادن چین و چروک روی پوست صورت می شود.
یک مطالعه جدید نشان داد ، کاهش وزن می تواند شما را پیرتر نشان دهد زیرا از بین رفتن چربی در گونه ها و حفره چشم شده و این روند پیری صورت را تسریع می کند.
این پدیده ای است که تحت عنوان “صورت رژیمی” شناخته می شود و قبلاً تصور می شد به دلیل تغییرات بدن و در نتیجه افتادگی پوست رخ می دهد.
محققان کالج پزشکی ویسکانسین می گویند که کشف آنها می تواند باعث اصلاح نحوه لاغر شدن افراد می شود.

 

 

دکتر آرون مورگان ، از کالج پزشکی ویسکانسین می گوید: ما فکر می کنیم از دست دادن عمیق چربی صورت ، پشتیبانی از چربی اضافی را از بین می برد. این باعث عمیق شدن چین بینی می شود که از بینی به دهان منتهی می شود. در همین حال ، از دست دادن چربی نزدیکتر به سطح باعث می شود گونه ها از بین بروند.
به گفته وی، این بدان معناست که ژولها پایین می آیند و دور فک شما نیز خط میفتد. همچنین کاهش حجم دور چشم به این معنی است که ممکن است گود و فرو رفته به نظر برسند.
دکتر مورگان توضیح داد: قسمت فوقانی صورت چربی کمتری دارد، بنابراین کاهش چربی در آن آشکارتر است. در مقابل ، ناحیه گونه یا باکال نسبتاً چربی کمی از دست می دهد، بنابراین با ایجاد تغییرات در سایر نواحی میانی، سطح آن پرتر به نظر می رسد.

 

 

دکتر مورگان گفت: “ما فکر می کنیم یافته های ما به جراحان پلاستیک کمک می کند تا با هدف بازسازی توزیع چربی صورت در جوانان، رویکردهای طبیعی تری را برای جوان سازی صورت طراحی کنند. این ثابت می کند که کاهش حجم وجود دارد و فقط سستی بافت با افزایش سن نیست. بنابراین ، سعی در جایگزینی حجم علاوه بر روش های جراحی برای تلاش برای ایجاد چهره جوان است.
بنابراین دانشمندان توصیه می کنند اگر در اواخر میانسالی و ابتدای سالمندی (۶۰ سالگی) هستید، به فکر لاغر شدن با رژیم های نادرست نباشید و ورزش را جایگزین رژیم کنید.

 

 

چرا که از دست دادن چربی باعث می شود تا شما زودتر از موعد پیر شوید. در کنار همه اینها لاغر شدن بوسیله ور/زش سبب می شود تا توده عضلانی شما تقویت شود و نقاط دیگر بدن مانند بازو و ران نیز دچار چین و چروک نشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.