اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

توصیه هایی به سالمندان برای داشتن رابطه جنسی خوب

شاید تصور میکنید که با افزایش سن میل جنسی هم از بین می رود و انسان نیازی به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود ندارد، اما بهتر است بدانید که این میل تا آخر عمر همراه تان است و ما به سالمندان می گوییم که چگونه از آن نهایت لذت را ببرند.

به گزارش خبرنگار شادمان، رابطه جنسی می تواند یک تجربه عاطفی قدرتمند و ابزاری عالی برای محافظت یا بهبود سلامت باشد اما به یاد داشته باشید که رابطه و میل جنسی فقط مخصوص جوانان و میانسالان نیست.
مطالعات دانشمندان نشان می دهد که نه تنها افزایش سن موجب از بین رفتن میل جنسی نمی شود، بلکه در این میان جنسیت نیز تاریالیری ندارد و هم مردان و هم زنان می توانند تا هر سنی از رابطه جنسی خود لذت ببرند.
حالا ممکن است که رابطه جنسی در ۷۰ یا ۸۰ سالگی به کیفیت ۲۰ یا ۳۰ سالگی نباشد اما از برخی جهات می تواند بهتر هم باشد. افراد مسن اغلب اعتماد به نفس و خودآگاهی بیشتری دارند و احساس می کنند از آرمان های غیر واقعی جوانی و تعصبات دیگران رها شده اند و با بزرگتر شدن بچه ها و کم کار کردن می توانند بدون استرس و در ارامش رابطه جنسی برقرار کرده و لذت بیشتری ببرند.

 

 

اما به دلایلی، بسیاری از بزرگسالان در سالهای آخر زندگی خود نگران رابطه جنسی هستند و در نهایت از آن محروم می شوند. برخی از افراد مسن یا از بدن پیر و یا از “عملکرد” خود احساس خجالت می کنند یا تحت تأثیر بیماری قرار گرفته اند و حتی ممکن است همسر خود را از دست داده باشند.

فواید رابطه جنسی با افزایش سن

اما اگر شریک زندگی شما هنوز در قید حیات است و یا در صورت فوت او امکان ازدواج مجدد دارید، فرصت را از دست ندهید و خود را از رابطه جنسی سالم محروم نکنید.
به عنوان سالمند ممکن است دو چیزی که بیشترین لذت را به همراه آورده اند یعنی فرزندان و شغل در زندگی روزمره شما اکنون نمود نداشته باشند اما در این زمان است که رابطه شما به همسرتان اهمیت بیشتری پیدا می کند. و رابطه جنسی می تواند راهی مهم برای برقراری ارتباط باشد. برخی از فواید برقراری رابطه جنسی در سالمندی عبارتند از:
بهبود بخشیدن به سلامت روحی و جسمی چرا که رابطه جنسی می تواند باعث سوزاندن چربی، ترشح اندورفین در مغز و کاهش شدید اضطراب شود.
افزایش طول عمر از طریق مزایای بهبود سلامتی، یک زندگی جنسی خوب می تواند سالها به زندگی شما بیفزاید.
تحکیم رابطه زوجین. رابطه جنسی فرصتی برای بیان نزدیکی روابط عمیق شماست.
رابطه جنسی به شما فرصتی می دهد تا از واقعیت های گاه سخت جهان فرار کنید.

 

 

به خودتان ایمان داشته باشید

ممکن است که شما نتوانید به مانند جوانی خود در رابطه جنسی نقش ایفا کنید اما بدانید که این نکته منفی در زندگی شما نیست. در حقیقت رابطه جنسی می تواند هر زمانی کیفیت خاص خود را داشته باشد شما می توانید از تجربه هایی که کسب کردید بهره ببرید. حتی استقلال و اعتماد به نفس ناشی از افزایش سن می تواند برای همسر شما بسیار جذاب باشد.
جنسیت شما مهم نیست، شما ممکن است در ۶۲ یا ۷۲ سالگی بهتر بدانید که چه کارهایی شما را به اوج لذت می رساند.
سعی کنید انتظارات از زندگی جنسی خود را کنار بگذارید. تمام تلاش خود را بکنید تا از تفاوت در اوضاع جلوگیری کنید. اگر در سالهای جوانی خود از زندگی جنسی فعال برخوردار بوده اید، دلیلی ندارد که با افزایش سن سرعت خود را کاهش دهید، مگر اینکه خودتان بخواهید.
خود را دوست داشته و قدر سلامتی را بدانید. به طور طبیعی بدن شما با افزایش سن تغییراتی را تجربه می کند اگر بتوانید این تغییرات طبیعی را بپذیرید و سر خود را بالا بگیرید، نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه برای دیگران نیز جذابیت بیشتری خواهید داشت.

 

بیشتر بخوانید:
زمان یائسگی چه وقت است؟

 

با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید

همزمان با تغییر سن و بدن، احساسات و نگرانی های خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید او را برای برقراری ارتباط کامل تشویق کنید. به یاد داشته باشید که شاید که خواسته های خود را صریح به همسرتان بگویید هرچند شاید ناخوشایند به نظر بیاید اما این به بهبود ارتباطات شما کمک می کند تا به یکدیگر نزدیکتر شوید.

چند توصیه برای برقراری رابطه جنسی بهتر در سالمندان

بازیگوش باشید. بازیگوش بودن می تواند ارتباط در مورد رابطه جنسی را بسیار آسان کند. برای سبک سازی فضا از شوخ طبعی، متلک های ملایم و حتی غلغلک دادن استفاده کنید.
صادق باشید! صداقت باعث اعتماد و آرامش هر دو شریک می شود و می تواند بسیار جذاب باشد. به همسرتان بگویید چه احساسی دارید و به چه چیزهایی در زندگی جنسی امیدوار هستید.
درباره ایده های جدید بحث کنید. اگر می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید با همسرتان در مورد آن بحث کنید و همچنین نسبت به ایده های او نیز آزاد باشید.
مدرن کردن شما ممکن است به نسلی تعلق داشته باشید که در آن رابطه جنسی موضوعی تابو مانند باشد. اما صحبت صریح در مورد نیازها، خواسته ها و نگرانی های خود با همسرتان می تواند شما را به هم نزدیکتر کند.
خجالتی نباشید مرتباً شریک زندگی خود را لمس کنید و او را تشویق کنید تا شما را لمس کنند. به شریک زندگی خود بگویید چه چیزی را در مورد او دوست دارید و ایده های خود را در مورد تجارب جنسی جدیدی که ممکن است با هم داشته باشید به اشتراک بگذارید.
آرام باشید. آرامش باعث افزایش اطمینان و راحتی می شود و می تواند به مشکلات نعوظ و خشکی واژن کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.