اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۴ راهکار طبیعی برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان

بروز چین و چروک در اطراف دهان بسیار ناراحت کننده است که می‌توان با چند راهکار ساده خانگی آن را برطرف کرد.

به گزارش شادمان، احساسات و ابراز آن، در شکل چین و چروک که بیشتر با افزایش سن ظاهر شده و باعث ناراحتی و اضطراب زنان می‌شود، تأثیرات خود را بر روی صورت ما می‌گذارد؛ این موضوع باعث می‌شود تا خانم‌ها از همه روش‌های ممکن برای از بین بردن این چین و چروک‌ها از جمله دستورالعمل‌های طبیعی به ویژه برای چروک اطراف دهان استفاده کنند که در این گزارش با این روش‌ها آشنا خواهیم شد.

روغن نارگیل
فواید روغن نارگیل برای پوست بسیار است و از آنجا که به مرطوب سازی پوست کمک می‌کند، برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف دهان مفید خواهد بود. ماساژ دادن اطراف دهان با کمی روغن نارگیل و ماندن آن بر روی پوست در طول شب، روش ایده آلی برای از بین بردن چین و چروک‌هاست.

روغن نارگیل

آبلیمو
آبلیمو فواید بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید  آبلیمو را بر محل چروک بمالید و برای مدتی صبر کنید، سپس اطراف دهان را با آب بشوئید تا چین و چروک اطراف دهان خود را برطرف کنید.

آبلیمو

برخی از ادویه‌ها
با مخلوط کردن ۱ قاشق غذاخوری ادویه پودر شده با ۳ قاشق غذاخوری عسل و قرار دادن آن بر روی پوست صورت به مدت ۲۰ دقیقه یا حتی یک شب، می‌توانید برخی ادویه‌ها مانند دارچین و زردچوبه را به برنامه ضد پیری خود اضافه کنید و از چین و چروک اطراف دهانتان خلاص شوید.

زردچوبه

سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک کمک می‌کند، به این ترتیب که تخم مرغ را مستقیماً بر روی پوست اطراف دهان و چشم بمالید و پس از مدت ۳۰ دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید؛ این دستور العمل را می‌توان تکرار کرد تا به نتایج مطلوب رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.