اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تغییراتی که حتما باید در خانه پدر و مادر پیرمان انجام دهیم

انسان با پیر شدن برخی قابلیت ها، مهارت ها و توانایی های خود را از دست می دهد و به همین دلیل است که ما باید شرایط خانه را برای افراد مسن، تغییر دهیم تا آنها بتوانند به راحتی در آن زندگی کنند.

به گزارش خبرنگار شادمان، افراد مسن به محیطی احتیاج دارند که بتوانند با خیال راحت در آن رفت و آمد کنند و این وظیفه فرزاندان، نوه ها یا دوستان و آشنایان آنهاست تا شرایط را طوری مهیا کنند تا فرد سالمند به دردسر نیفتد.
برای این کار می توانیم از جمع کردن فرش و موکت لغزنده و لیز از سطح خانه شروع کنیم. وجود فرش و موکت لغزنده می تواند سبب زمین خوردن افراد مسن شود. فراموش نکنیم که زمین خوردن و شکستگی اندام مخصوصا لگن یکی از شایع ترین مشکلات سالمندان به شمار می رود.

 

 

در مرحله بعد می توانیم برای حمام و سرویس بهداشتی میله هایی را به دیوار متصل کنیم تا فرد سالمند بتواند به کمک آن از جا برخواسته یا با استفاده از آن تعادل خود را حفظ کند. 
سعی کنیم توالت فرنگی را جایگزین توالت شرقی کنیم و برای حمام نیز حتما یک صندلی حمام تهیه کنیم. برای کف حمام و سرویس بهداشتی، از تشک مخصوص استفاده کنیم تا امکان لیز خوردن به حداقل برسد.

 

 

اگر فرد سالمند ما روی ویلچر می نشیند، لازم است که وسایل مورد نیاز او را در طبقات پایین  کابینت و کمد قرار دهیم. همچنین کلیدها را طوری تغییر دهیم که دست سالمند به راحتی به آن برسد. برای اینکار لازم است که محل قرار گرفتن آیفون را حتما تغییر دهیم.
نور راهرو و پله ها را تقویت کنیم تا آنها مشکلی برای تردد در تاریکی نداشته باشند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.