اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۶ نکته ای که قبل از پرستار سالمند شدن باید بدانیم

شاید دست سرنوشت ما را به سمتی ببرد که جایمان با پدر و مادر عوض شود و نیاز باشد تا با سالمند شدن آنها، ما وظیفه مرافبت از پدر ومادر را بر دوش گیریم. اما برای اینکار لازم است همان ابتدا ۶ اصل طلایی را بیاموزیم و رعایت کنیم.

به گزارش خبرنگار شادمان، برای اینکه بتوانیم یک پرستار سالمند خوب شویم، لازم است ۶ نکته مهم را قبل از شروع مراقبت بدانیم و آن را رعایت کنیم.
این ۶ نکته عبارتند از: 
1. تهیه لیست دارو. لیستی از داروهایی را که ان فرد سالمند مصرف می کند آماده کنید. از داروهای بدون نسخه، مکمل های غذایی، ویتامین ها و گیاهان دارویی استفاده کنید. این لیست را همیشه با خود داشته باشید. البته نکته مهم این است که لیست تهیه شده که شامل دمنوش ها و داروهای گیاهی نیز میشود را به پزشک فرد سالمند نشان دهید و تایید او را بگیرید.

 

۲٫ به اندازه دارو بدهید. بعد از تایید لیست مورد نظر، نکته مهم بعدی این است که در مصرف دمنوش، داروی گیاهی وداروهایی که از داروخانه تهیه می شود، افراط و تفریط نکنیم. از پزشک میزان مصرف دارورا بپرسید ودقیقا همان مقدار به سالمند دارو بدهید.

۳٫ کمد داروها را قفل کنید. بعضی سالمندان در مصرف دارو افراط می کنند و بعد از مدتی به ان دارو اعتیاد پیدا می کنند، بنابراینداروها را در کمد بگذارید و در ان را قفل کنید. این موضوع در مورد سالمندانی که دچار فراموشی و آلزایمر هستند نیز باید رعایت شود چرا که انها فراموش میکنند دارو مصرف کرده اند و هر دقیقه دنبال مصرف دارو هستند.

 

 

۴٫ غذای سالم تهیه کنید. کسانی که از آنها مراقبت می کنید ممکن است به علت مصرف غذای نامناسب دچار انواع بیماری ها شوند، بنابراین رژیم غذایی سالم تهیه کنید و طبق آن غذا بپزید.
۵٫ از وسایل پزشکی خانگی با خیال راحت استفاده کنید. در مورد چگونگی استفاده ایمن از وسایل پزشکی با پزشک صحبت کنید. از پزشک بخواهید نحوه استفاده صحیح از دستگاه را به شما و عزیزتان نشان دهد.

 

 

۶٫ برای اتفاقات غیرمنتظره آماده باشید. برای نحوه مراقبت از عزیز خود در موارد اضطراری برنامه ریزی کنید. از لوازم پشتیبان و اطلاعات پزشکی برخوردار باشید. در صورت داشتن دستگاه پزشکی نیاز به برق ، به شرکت برق و آتش نشانی خود اطلاع دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.