اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۹ نکته که مراقبین سالمندان باید در مورد خودشان رعایت کنند

مراقبت از سالمندان، وظیفه ای سخت است، آنقدر سخت که اگر نکات مهمی را رعایت نکنیم، خیلی زود هم از کار مراقبت و هم از خود سالمند که می تواند پدر یا مادر ما باشد خسته می شویم.

به گزارش خبرنگار شادمان، شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بعد از مدتی مراقبت از پدر و مادر پیرتان، حسابی از آنها خسته شده باشید و فقط به تمام شدن روزهای مراقبت فکرکرده باشید.

بله مراقبت از سالمندان بدون رعایت نکات مهمی که ما به شما می گوییم می توانند خسته کننده و ملامت آور باشد.

 

  رعایت ۹ نکته می تواند مانع از دلزدگی شما شود تا بتوانید از کار خود لذت ببرید  

۱٫ فراموش نکنید که شما به تنهایی توان انجام همه امور را ندارید. زمانی که نیاز به کمک دارید، از دیگران در نگهداری از سالمند کمک بگیرید. سعی نکنید تمام کارها را به تنهایی انجام دهید.

۲٫ شرط اول در اینکه بتوانید مراقب خوبی باشید این است که خودتان از سلامتی لازم برخوردار باشید. بنابر این تغذیه سالم داشته باشید. سعی کنید غذاهایی که می خورید تمام نیاز بدن شما را تامین کند.

۳٫ به یک گروه پشتیبانی مراقبت کننده بپیوندید. انها شما را در انجام امور حمایت کرده و همینطور می توانید از آنها کمک بگیرید.

 

۴٫ بدن شما برای اینکه بتواند به وظایف خود عمل کند نیاز به استراحت کافی در طول روز دارد. بنابر این مطمئن شوید که هم بدن و هم مغز شما در طول روز استراحت کافی داشته باشند.

 

۵٫ شما نیز نیاز به تفریح دارید، بنا بر این ساعاتی در هفته را با دوستان خود بگذرانید تا نشاط از زندگیتان دور نشود. این کار مانع بروز افسردگی در شما می شود.
 

۶٫ کارهایی را انجام دهید که دوست دارید و با سرگرمی ها و علایق خود همراه باشید.

 

۷٫ تا جایی که می توانید ورزش کنید.

۸٫ به طور منظم به پزشک خود مراجعه کنید.
   
9.  اطلاعات خود در زمینه موضوعات مرتبط با سلامت و مالی را به روز نگه دارید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.