اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

یک روش ساده و مجانی برای افزایش روحیه سالمندان

بهتر است افراد سالمند برای پیاده روی فضای سبز را انتخاب کنند، پارک ها و فضاهای سبز درون شهری می توانند روحیه افراد مسن را تغییر دهد.

حضور در این فضاها بدون هیچ هزینه ای می تواند مانع افسردگی و ناامیدی افراد مسن شود. برای حمایت از سالمندان سعی کنید آن ها را تشویق به حضور در این مکان های سرسبز کنید.
وجود فضای سبز در شهرها (خصوصا شهرهای بزرگ) فواید زیادی برای همه سنین دارد. با این‌حال، محققان بریتانیایی می‌گویند که فضای سبز می‌تواند سلامت روانی سالمندان را بیشتر از دیگر گروه‌های سنی تقویت کند. گزارشی از مطالعه اخیر آنان در International Journal of Environmental Research and Public Health منتشر شده است.
کریس نیل (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «ما متوجه شدیم که پیاده‌روی سالمندان در فضای سبز شهری واقعا اثرات سودمندی برای سلامتی آنها دارد و اثراتش قابل مقایسه با پیاده‌روی در محیط‌های شلوغ شهری نیست. مطالعه ما، اولین بخش از مجموعه مطالعاتی است که با هدف بررسی تاثیر فضاهای سبز و فضاهای شهری بر فعالیت مغزی سالمندان طراحی شده‌اند. یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهند که سطح هیجان، تعامل و ناامیدی سالمندان با پیاده‌روی در فضاهای سبز تغییر می‌کند.
خود سالمندان نیز حضور در فضاهای سبز را ترجیح می‌دهند و معتقدند که این فضاها واقعا ساکت‌تر و آرام‌تر از محیط شهر هستند. به نظر محققان، فضای سبز شهری از نقش مهمی در ایجاد محیط حمایتی برای سالمندان برخوردار است و به‌خوبی استرس سالمندان را کاهش می‌دهد. با توجه به این‌که جمعیت سالمندان جهان رو به افزایش است و مراقبت از سالمندان هم هزینه‌های زیادی دارد، گسترش فضاهای سبز شهری می‌تواند راهکار نسبتا کم‌هزینه‌ای برای بهبود سلامت روانی سالمندان باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.