اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

لیست مجلات سالمندی + لینک

شما می توانید لیست مجلات سالمندی را در این مطلب مشاهده و برای خواندن هر کدام از طریق لینک های زیر اقدام کنید.
به گزارش خبرنگار شادمان، سالمندی (ELDERLY) را بطور قراردادی مترادف با شروع سن ۶۰ سالگی می دانند. پیری عبارت است ‏از اضمحلال تدریجی در ساختمان و ارگانیسم بدن، که بر اثر دخالت عامل زمان، پیش می آید ‏و تغییراتی را در ساختمان و عمل اعضاء‌ مختلف بدن بوجود می آورد که سفید شدن مو و چین ‏و چروک پوست، ریزش مو، کاهش قدرت دید، نقصان شنوایی، خمیدگی، کندی در تحرک، ‏کاهش قدرت عضلانی، اختلال و آشفتگی در حافظه و ادراک، اختلال در جهت یابی، کاهش ‏ظرفیت و کارآیی ریه ها و سیستم قلبی و عروقی از آن جمله اند.
اما شما می توانید برای مطالعه تخصصی در مورد سالمندی مقالاله های علمی را از مجلات سالمندی از طریق کلیک بر روی لینک های زیر بخوانید.
فصلنامه «سالمند، مجله سالمندی ایران» متعلق به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که به صورت تخصصی مقالات علمی دانشمندان داخلی را منتشر می کند.
در این فصلنامه تا به امروز ۵۵۳۸ مقاله به چاپ رسیده که ۳۳ مورد از آنها ایندکس جهانی گرفته اند. شما از طریق این نشریه می توانید به اصل مقالات دسترسی داشته باشید.

لینک لیست مجلات سالمندی

«نشریه سالمندشناسی» نیز به عنوان نشریه تخصصی حوزه سالمندشناسی و طب سالمندی هم اکنون در حال چاپ است و شماره زمستان ۹۹ ان نیز منتشر شده است.
«مجله روان‌شناسی پیری» نیز از دیگر نشریات علمی – پژوهشی در حوزه سالمندان به شمار می رود. این نشریه متعلق به دانشگاه رازی است. شما از طریق این نشریه می توانید به اصل مقالات دسترسی داشته باشید.

لیست مجلات سالمندی + لینک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.