اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

میل جنسی در سالمندان تا چه سنی ادامه دارد؟

حتما برایتان سوال شده که آیا وقتی پیر می شویم میل جنسی در ما از بین می رود یا خیر؟

به گزارش شادمان

هیچ زن و یا مرد بالای ۵۰ سالی وجود ندارد که معتقد باشد میل جنسی او نسبت به زمانی که ۲۰ ساله بوده تغییری نکرده است. ممکن است رابطه جنسی او بهتر و یا بدتر شده باشد. اما در هر صورت میل جنسی وی تغییر کرده است.
 

عوامل تاثیرگذار بر میل جنسی در میانسالی
 

همان طور که بدن انسان با افزایش سن تغییر می کند، تمایل جنسی فرد نیز تغییر می کند. این تغییرات فیزیکی معمولا در هر دو جنس مرد و زن به صورت کاهش سطح هورمون ها و همچنین تغییر در گردش خون و سیستم عصبی است.
 
این تغییرات معمولا منجر به بروز مشکلات جنسی از جمله اختلال در نعوظ در مردان و خشکی واژن در زنان می شود. در حال حاضر برای این مشکلات جنسی و یا مشکلات جنسی مشابه درمان های متعددی وجود دارد
 

  توانایی جنسی در سالمندی   

 به طور سنتی توانایی جنسی فعال برای مردان تا بین ۵۰ و ۵۵ سالگی است.  و مردانی که  بیش از ۶۵ سال دارند، در اغلب فرهنگ ها سالمند محسوب می شوند و در ذهن مردم دیگر میل جنسی ای برایشان وجود ندارد.

 

با افزایش سن توانایی، میل جنسی و البته قدرت فیزیکی برای رابطه جنسی کاهش پیدا می کند ولی از بین نمی رود.

 

درست است که با افزایش سن تعداد رابطه جنسی کاهش پیدا می کند ولی اغلب مردان و زنان بین ۵۰ تا ۸۰ سال هنوز اشتیاق برای رابطه جنسی را دارند.

 

نظرسنجی ای که توسط انجمن سالمندان در دانشگاه میشیگانروی ۱۰۰۲ سالمند بین ۶۵ تا ۸۵ درباره زندگی جنسیشان انجام شد نشان داد که ۴۰ درصد آن ها زندگی جنسی فعالی ذارند و در بین سه چهارم آنها که رابطه ای عاشقانه داشتند، ۵۴ درصدشان فعالیت جنسی منظم داشتند.

 

روابط جنسی در سالمندی

 

   زوج سالمند   

این نظر سنجی تایید می کند که نیاز و علاقه به رابطه جنسی در سن خاصی متوقف نمی شود ضمن این که نشان داد سالمندانی که از نظرجسمی سالم هستند رابطه جنسی فعال تری دارند و اغلب آن ها بیشتر گیاهخواری می کنند و صبح زود از خواب بیدار می شوند.

۸۴ درصد مردان و ۶۹ درصد زنان سالمند شرکت کننده بیان کردندکه رابطه جنسی بخش مهمی از رابطه آن هاست.
البته علاقه به رابطه جنسی در مردان سالمند بسیار بیشتر از زنان بوده و نیمی از مردان شرکت کننده در نظر سنجی اعلام کرده بودند که علاقه بسیار زیادی به رابطه جنسی دارند در صورتی که فقط ۱۲ درصد از زنان از این توصیف استفاده کردند.
ضمن این که فعال بودن در رابطه جنسی در زنان ۳۱ درصد و در مردان ۵۱ درصد اعلام شده است.
ولی زمانی که صحبت از رضایت جنسی به میان می آید رضایت جنسی اعلام شده از سوی زنان بسیار بیشتراز مردان است.

بیشتر بخوانید:

ازدواج مجدد در سالمندی و تجربه دوباره عاشقی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.