اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

اولین نشانه کاهش شنوایی در سالمندان چیست؟

اگر به یکباره بدون داشتن سرگیجه تعادل خود را از دست دادید یا آن را به سختی حفظ کردید، حتما به پزشک گوش و حل و بینی مراجعه کنید.

به گزارش خبرنگار شادمان، آنچه که مردم می شنوند و نمی شنوند، تأثیر مستقیمی در تعادل آنها دارد. تحقیقات جدید بیمارستان چشم و گوش نیویورک(NYEE) نشان می دهد که رابطه مستثیمی بین حفظ تعادل و میزان شنوایی سالمندان وجود دارد.
اگر به تازگی زیاد زمین می خورید یا نمی توانید تعادل خود را حفظ کنید، در حالیکه دچار سرگیجه نشده اید، حتما باید به گوش های خود شک کنید.

 

بیشتر بخوانید:

اگر زمین خورده‌اید…

بر این اساس پزشکان می توانند به سرعت کاهش شنوایی را در افراد سالمند در همان مراحل نخست تشخیصو درمان کنند چرا که از دست دادن تعادل به صورت مکرر می تواند نشانه ضعف در شنوایی باشد.
مطالعات نشان داده است که کاهش شنوایی یک عامل خطر مستقل برای سقوط است، حتی برای کسانی که سرگیجه ندارند. این مطالعه نشان داد که صداهایی که می شنویم با دادن اطلاعات مهم در مورد محیط، بر تعادل ما تأثیر می گذارند.
ما از اطلاعات صحیح برای متعادل نگه داشتن خود استفاده می کنیم به ویژه در مواردی که حواس دیگر -مانند بینایی- دیگرکارآیی سابق را نداشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:

چرا گاهی دنیا دور سرمان می‌چرخد؟

حفظ تعادل مسئله بسیار پیچیده ای است و شامل هماهنگی ورودی های مختلف حسی است. وقتی مردم زمین می خورند، پزشکان معمولاً روی مسائل بینایی متمرکز می شوند، نوروپاتی را در پاها و مشکلات استخوانی آنها بررسی می کنند و مسائل مربوط به شنوایی را کاملاً نادیده می گیرنداما طبق مطالعات جدید شنوایی در حفظ تعادل نقش بسیار مهمی دارد و چک کردن شنوایی نیز باید در اولویت قرار گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

نکات کلیدی برای خریدن سمعک

اکنون اگر خودتان جزو سالمندان هستید و یا در اطرافیانتان شخصی را به عنوان سالمند می شناسید، بعد از اولین نشانه های عدم حفظ تعادل به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.