اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

واگذاری سهام شستا به بازنشستگان چگونه است؟

۲ درصد از سهام شستا قرار است به بازنشستگان تامین اجتماعی واگذار شود.

به گزارش شادمان، اکبر شوکت عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی درباره آخرین وضعیت واگذاری ۲ درصد از سهام شستا به بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: نمایندگان کارگران و بازنشستگان در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی مصوبه واگذاری ۲ درصد از سهام شستا به بازنشستگان را امضا کردند و نمایندگان کارفرمایی و دولت هم در هیات امنا این مصوبه را امضا کردند.

وی درباره مخالفت کمیسیون حقوقی دولت برای این واگذاری، گفت: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان دولتی نیست و قوانین خاص خودش را دارد، اینکه درخصوص تصمیم گیری برای اموال تامین اجتماعی، دولت اظهار نظر می‌کند اقدام قانونی نیست و مصوبات هیات امنای سازمان تامین اجتماعی برای چنین تصمیماتی کفایت می‌کند.

شوکت با بیان اینکه اگر تخلفاتی در سازمان تامین اجتماعی در رابطه با واگذاری‌ها صورت گیرد نهایتا سازمان بازرسی کل کشور اجازه ورود دارد، افزود: بهتر است به جای سنگ اندازی در تصمیماتی که قرار است به نفع بازنشستگان باشد پیشنهاداتی را برای بهبود کیفیت و وضعیت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی ارائه دهند.

این عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: قرار شده از سهام‌های “بورسی” شستا به بازنشستگان واگذار شود که در مجموع سهام‌های بورسی شستا فقط ۵ درصد آن عرضه عام شده و سهامداران زیادی در این سهام‌ها شریک هستند، اگر قرار باشد به دلیل اینکه از سهام‌های بورسی می‌خواهیم به بازنشستگان واگذار کنیم مخالفتی وجود داشته باشد تصمیم دیگری در این خصوص بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر با واگذاری سهام‌های بورسی شستا به بازنشستگان مخالفت شود از سهام پالایشگاه‌ها و شرکت‌های غیر بورسی شستا به بازنشستگان واگذار می‌کنیم، چراکه نمیخواهیم این موضوع اجرا نشود و به بازنشستگان قول این واگذاری را داده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.