اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

ویژگی های پرستار سالمند ایده آل

انجام کار هایی که در جوانی و میانسالی به راحتی و به تنهایی از عهده آنها بر میاییم، با ورود به دنیای سالمندی برایمان مشکل و با افزایش سن مشکل تر می شود. بنابراین به شخصی نیاز داریم که کنار ما باشد و به ما کمک کند.

به گزارش خبرنگار شادمان، همه ما استقلال خود را دوست داریم. این یکی از امتیازات بزرگسال بودن است. اما هر چه پیرتر می شویم موارد خاصی وجود دارد که ممکن است به تنهایی نتوانیم انجام دهیم، از جمله مراقبت های بهداشتی در منزل.
در کنار این، موارد دیگری هم هست که بودن یک نفر کنار ما در سنین پیری را مهم و ضروری می کند.
بسیاری از این موارد برای کیفیت زندگی ما مهم است. چیزهایی مانند:
   
مصرف داروی مناسب در زمان مناسب
    تمیزکردن خانه
    تهیه غذا
    اطمینان از حفظ رژیم غذایی
    مراقبت شخصی
    مراقبت های بهداشتی

در حالی که ممکن است انجام بعضی از این کارها قبل از سالمندی و در میانسالی و جوانی ساده به نظر برسد، اما هرچه زمان می گذرد، انجام یکی یا چند مورد از آنها برایمان سخت و سخت تر می شود.
اتکای صرف به اعضای خانواده مانند فرزند و نوه نیز جوابگو نخواهد بود چرا که هر شخصی زندگی و دغدغه های خود را دارد. به خصوص اگر کمی در سالمندی از کار افتاده شده باشیم.
وقتی این اتفاق می افتد، یکی از بهترین راه ها برای کاهش هرگونه مشکل،  استخدام یک پرستار سالمند است. داشتن این پرستار شخصی خود یکی از بهترین و راحت ترین گزینه ها برای سالمندانی است که ترجیح می دهند در منزل خود زندگی کنند اما به کمک بیشتری نیاز دارند.

انواع مختلف پرستار سالمند

انواع مختلفی از پرستاران سالمند وجود دارد که می توانید آنها را استخدام کنید. به عنوان یک سالمند، بهتر است انواع مختلفی را بشناسید تا بتوانید تشخیص دهید کدام یک از آنها بهترین نیازهای شما را در خانه تأمین می کند.

پرستار مراقبت های شخصی

شاید رایج ترین نوع پرستار سالمند، پرستار مراقبت های شخصی باشد. این فرد کسی است که برای کمک به افراد مسن، افراد دارای معلولیت یا نقاهت در انجام کارهای روزمره زندگی در منزل خود فرد و همچنین در یک مرکز مراقبت برای مراقبت طولانی مدت استخدام می شود.
وظایف آنها اغلب شامل کارهایی مانند خانه داری (شستن ظرف ها و لباس ها، نظافت منزل و غیره) است. آنها همچنین به تهیه وعده های غذایی و همچنین در مراقبت شخصی (استحمام ، پانسمان) به فرد سالمند کمک می کنند. در برخی موارد، آنها همچنین در مواقع لزوم به سالمندان برای بیرون رفتن و دیدار با دوستان کمک میکنند.

پرستاران حرفه ای

این پرستاران مراقبان حرفه ای هستند که صلاحیت کار در داخل و خارج از بیمارستان را دارند. اگر شما یک سالمند هستید که تحت هر عمل جراحی بزرگی قرار گرفته یا در حال بهبودی از هرگونه بیماری ناتوان کننده است، بهترین انتخاب ، پرستار حرفه ای است.

این پرستار فردی است که می تواند به شما در توان بخشی و مراقبت های بعد از درمان مانند رژیم غذایی، ورزش، تغذیه و مصرف دارو کمک کند.
بنابراین اگر دارای بیماری هستید که نیازمند مراقب های پزشکی است، حتما به سراغ پرستاران حرفه ای بروید.

فیزیوتراپیست

برای سالمندانی که مشکل حرکتی دارند یا در پا، کمر و دست و گردن خود احساس درد می کنند، بهتر است که پرستاری در منزل انتخاب کنند که اصول فیزیوتراپی را بلد باشد.

پرستاران چه کاری انجام می دهند؟

به طور خلاصه ، پرستاران اطمینان می دهند که زندگی شما در خانه تا حد ممکن آسان شود. پرستار در منزل به شما در مصرف داروها، کارهای روزمره و کارهای شخصی شما کمک می کنند.
اگرچه این وظیفه آنها است که اطمینان حاصل کنند که شما در یک محیط امن و زندگی می کنید، آنها همچنین باید به انتخاب های شما احترام بگذارند و آن را ارتقا دهند. به شرطی که این انتخاب ها سلامتی یا زندگی شما را به خطر نیندازد.

مزایای داشتن مراقب خانگی

مزایای داشتن یک مراقب در منزل بی شمار است. جدا از این واقعیت واضح که این فرد متخصص سلامتی شما را تضمین می کند، این آرامش خاطر را دارید که تنها نیستید.

چرا پرستار سالمند استخدام کنیم؟

۱٫    مراقبت در منزل بسیار مقرون به صرفه است. در حالیکه همه تصور می کنند که استخدام پرستار سالمند هزینه زیادی خواهد داشت اما بهتر است بدانیم که هزینه استفاده از خانه سالمندان بیشتر از استخدام پرستار خانگی می شود.

۲٫    استخدام یک نفر به صورت اختصاصی. تا به حال نگاهی به وضعیت خانه سالمندان انداخته اید؟ جایی که یک پرستار مشغول سرویس دهی به تعداد زیادی از سالمندان است. اما شما با استخدام یک پرستار در منزل ، ضمن پرداخت پولی کمتر، او و توجه او به سالمندتان را تمام وقت به خدمت گرفته اید.

۳٫    حفظ استقلال شخصی سالمند. حضور پرستار در منزل سبب می شود تا سالمند احساس استقلال خود در داشتن وسایل شخصی، حمام،تخت و سرویس بهداشتی را از دست ندهد. او می تواند همچنان حریم خصوصی خود را داشته باشد اما در عین حال تنها نیز نباشد.

۴٫    ماندن در کنار خانواده. استخدام یک پرستار سالمند سبب می شود که در خانه پدربزرگ و مادربزرگ هرگز به روی فرزندان و نوه ها بسته نشود. همین موضوع مانع از بروز افسردگی در میان سالمندان می شود چرا که آنها احساس تنهایی نخواهند کرد.

۵٫    سلامت جسمی. احتمال مبتلا شدن به عفونت و بیماری های مسری که ممکن است در خانه سالمندان به آن دچار شوند به صفر می رسد.

ویژگی های اصلی پرستار سالمند

دقیقاً همانطور که به صلاحیت ها و نوع مراقبت برای استخدام  پرستار نگاه می کنید، ویژگی های خاصی نیز وجود دارد که این فرد حتما باید داشته باشد، ویژگی هایی از جمله:

صبوربودن. شما به شخصی بسیار صبور و مراقب نیاز دارید زیرا گاهی اوقات لحظات ناامیدکننده ای برای هر دوی شما به وجود می آید.

وقت شناس بودن. شما به کسی نیاز دارید که به حضور به موقع کنار شما داشته باشد.

یادگیری سریع. همه ما نیازها و ترجیحات مختلفی داریم. شما به شخصی احتیاج دارید که بتواند آن نیازها و ترجیحات را سریعاً بیاموزد تا هر دو بتوانید هماهنگ زندگی کنید.

شنونده خوبی باشد. یک پرستار سالمند قرار است همدم شما باشد و شما را از تنهایی خارج کند. بنابر این او باید شنونده خوبی باشد.

علاقمند بودن به پیاده روی. شما به عنوان یک سالمند گاهی اوقات نیاز به قدم زدن دارید. در این هنگام شاید شما هوس کنید اندکی بیشتر قدم بزنید، به همین علت شما به شخصی احتیاج دارید که مایل باشد شما را همراهی کند.

احساس مسئولیت کردن. همه آنچه که تاکنون گفته شده است، بستگی به این دارد که فرد مورد نظر احساس مسئولیت داشته باشد و خود را در قبال سالمند مسئول بداند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.