اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

خرید صندلی حمام برای جلو گیری از زمین خوردن سالمندان

طبق آمار بیشترین علت شکستی دست و پا و لگن در سالمندان، لیز خوردن در حمام است، موضوعی که خرید صندلی مخصوص حمام را برای آنها ضروری می کند.

به گزارش شادمان، همه ما تجربه یک بار لیز و زمین خوردن در حمام را داریم. همین که آب را باز می کنیم، زمین سُر می شود و پایمان می لغزد، اما تا زمانی که بدن توانایی کنترل خود را دارد، کمتر زمین می خوریم ولی کافیست که سن مان بالا رفته باشد، آنگاه حمام برایمان تبدیل به کابوس می شود.

افتادن در حمام از مهمترین دلایل صدمات و حتی مرگ در افراد مسن به شمار می رود، کافیست سری به بیمارستان ها بزنیم و علت شکستگی استخوان های سالمندان و بستری شدن انها را بپرسیم تا متوجه این موضوع شویم.
اما همیشه راهی برای فرار از این مشکلات وجود دارد درست همان راهی که دیگر افراد مسن رفته اند و حالا دیگر حمام برایشان کابوس نیست. راهی که ما در این گزارش پیش پای شما می گذاریم تا شما هم خدایی ناکرده دچار لغزش و شکستگی استخوان نشوید.

خرید صندلی مخصوص حمام

اگر نگران امنیت خود هستید، اولین اقدام شما باید خرید صندلی مخصوص حمام باشد. صندلی که آنقدر محکم و استوار باشد که بتوانید به آن تکیه داده و آن را ستون کرده و برای بلند شدن و نشستن کمک بگیرید.

چرا صندلی دوش بخریم؟

طبق مطالعات انجام شده در آمریکا بیش از ۲۰۰هزار مورد صدمات غیرکشنده در حمام رخ داده و هر ساله با افزایش تعداد سالمندان این آمار هم افزایش می یابد. این اعداد نشان می دهد که لیز خوردن در حمام با توجه به اینکه یک فرد نمیتواند از حمام استفاده نکند، وجود ندارد، اجتناب ناپذیر است.
چه تنها زندگی کنید و چه یک  نفر را داشته باشید، واقعیت همین است که هنگام دوش گرفتن باید ایمن و راحت باشید. به همین دلیل است که باید روی صندلی مناسب سرمایه گذاری کنید.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «خرید صندلی حمام برای جلو گیری از زمین خوردن سالمندان»

  1. بازتاب: در صورت زمین خوردن چه کاری باید انجام دهیم؟ + تمرین های زمین نخوردن - شادمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.