اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سالمندان در قرنطینه چگونه خود را سرگرم کنند؟

یکی از راه های سرگرمی در ایام کرونایی که نمی توان زیاد از خانه خود خارج شد، تماشای برنامه های تلویزیونی است و یا حتی تماشای اکران آنلاین سینما است.

به گزارش خبرنگار شادمان؛ با شیوع ویروس کرونا گروه حساس علی الخصوص سالمندان که بیشتر در معرض خطر قرار دارند باید از اجتماعات عمومی، دورهمی های خانوادگی و دوستانه، حضور در اماکن عمومی و مسافرت اجتناب کنند.

اما در خانه ماندن هم باعث می شود که حوصله این افراد سر برود و این مورد خود یک مشکل است اما میشه با چند راه ساد این مشکل را حل کرد یکی از آن تماشا برنامه های سینما و تلویزیون می باشد که قصد داریم در این گزارش به آن بپردازیم.

شما می توانید در ساعت های مختلفی از روز در کنار خانواده به تماشای برنامه های تلویزیونی بنشینید و حتی می توانید به تماشای اکران های فیلم های سینمایی بصورت آنلاین بنشینید.
 

برنامه های تلویزیونی برای سرگرمی سالمندان

شبکه یک سیما:

شما می‌توانید هر روز ساعت در ساعت ۲۲ مجموعه خانه امن را از شبکه یک سیما تماشا کنید و همچنین تکرار آن را در ساعت های ۲:۳۰ و ۱۰:۲۰ و ۱۵ مشاهده کنید.

مجموعه خانه امن روایتی جذاب و پر هیجان از یک پرونده جاسوسی- امنیتی است که لایه هایی از عملیات پیچیده مقابله با گروهک تروریستی داعش را روایت می کند.

همچنین شما می توانید در ۱۷:۲۵ مجموعه نون خ ۲ را تماشا کنید. تکرار این مجموعه را در ساعت ۰۰:۳۰ تماشا کنید.

این سریال کمدی در میان مردم کرمانشاه و کرد زبان رقم می خورد.

شبکه دو سیما:

شما می توانید در ساعت ۲۱:۳۰ مجموعه از سرنوشت فصل سوم را از شبکه دوم سیما تماشا کنید همچنین می توانید تکرار این مجموعه در ساعت های ۱۲:۰۰ و ۱۶:۰۰ تماشا کنید.

مجموعه از سرنوشت کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو است که در سه فصل تولید شده است؛ این سریال به اتفاقات و فراز و نشیب‌های زندگی دو نوجوان پرورشگاهی یعنی هاشم و سهراب می‌پردازد.

همچنین شما می توانید در ساعت ۱۰:۳۰ برنامه شفا را  تماشا کنید.

شفا برنامه پزشکی است که در مورد مسائل پزشکی و بیماری های روز الخصوص پیرامون کرونا توضیح می دهد.

شبکه سه سیما:

شما می‌توانید هر روز مجموعه ۰۲۱ را در ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه تماشا کنید. همچنین تکرار این مجموعه را می توانید در ساعت های ۱۴ و ۹:۳۰ و ۰۰:۴۵تماشا کنید.

قصه “صفر بیست و یک” در مورد دو باجناق است که روابط دوستانه‌ای با هم ندارند. این دو مرد که در شهرداری کار می‌کنند، برای زمین زدن همدیگر تلاش می‌کنند و در راستای همین تلاش‌ها اتفاقات بامزه و بانمکی را رقم می‌زنند. شعار اصلی این سریال حول محور ضرب‌المثل مشهور «ژیان ماشین نمی‌شه، باجناق فامیل نمی‌شه!» می‌گردد.

همچنین شما می توانید برنامه طبیب را از صبح ها  در ساعت ۱۱ تماشا کنید.

این برنامه گفتگو محور با هدف اطلاع رسانی و پیشگیری در حوزه سلامت هر روز
میزبان متخصصان رشته های مختلف پزشکی است.

شبکه پنج سیما:

شما می‌توانید هر روز ساعت ۲۳ مجموعه عملیات ۱۲۵ را در شبکه پنجم سیما تماشا کنیم و تکرار آن را در ساعت ۱۰  تماشا کنید.

داستان سریال که در هر قسمت یک قصه را دنبال می‌کند درباره ۵ جوان است که تلاش می‌کنند وارد سازمان آتش‌نشانی شوند. این جوانها هر کدام زندگی و مشغله خاص خود را دارند؛ یکی سرباز است، یکی دانشجو، یکی وضع مالی خوبی دارد و …. آنها با سعی و کوشش بسیار بالاخره وارد سازمان آتش‌نشانی می‌شوند و به عنوان آتش‌نشان مشغول خدمت می‌شوند و در حین انجام وظیفه هر بار با وقایع خاصی روبرو می‌شوند.

همچنین می توانید در ساعت ۱۹ مجموعه وقتی آنها ما را می‌بینند را تماشا کنید.

داستان این مجموعه تلویزیونی بر اساس پرونده جاگر سنترال پارک نیویورک حمله به تریشا میلی زن ۲۸ ساله سفیدپوست آمریکایی و کشتن وی توسط ۵ نوجوان سیاه پوست که در سال ۱۹۸۹ بازداشت و محاکمه می شوند.

شبکه هفت:

شما می توانید برنامه دکتر سلام  را هر روز درساعت۱۳:۵۰تماشا کنید.

این برنامه ارائه اطلاعات مفید پزشکی و پاسخگویی به سوالات مخاطبان توسط پزشکان متخصص است.

آی فیلم:

شما می توانید در ساعت ۱۶ مجموعه گاو صندوق را تماشا کنید همچنین تکرار این مجموعه در ساعت ۰۰:۰۰  و ۰۸:۰۰ می توانید تماشا کنید.

این مجموعه روایتی از جواهر گران‌قیمتی در گاوصندوق خانه غلامحسین به امانت گذاشته می‌شود و اتفاقاتی که بعد از آن میفتد.  
 
همچنین مجموعه سر به راه را می توانید در ساعت ۱۷ تماشا کنید و تکرار این مجموعه را در ساعت ۰۱:۰۰ و ۰۹:۰۰ تماشا کنید.

مجموعه سر به راه  روایتی است در مورد جوان خلاف‌ کارِ نوپایی که به جای زندان، مجبور به گذراندن دوره محکومیتش در یک مؤسسه خدمات اجتماعی می‌شود و…  
 
شما می توانید در ساعت۱۸  مجموعه خاک گرم را تماشا کنید. همچنین تکرار این مجموعه را در ساعت ۰۲:۰۰و ۱۰:۰۰ می توانید تماشا کنید.

برومند به همراه همسرش سرپرست یک سایت باستان شناسی شده و در مسیر کشف و حفاری وارد ماجراهایی می‌شوند. 
 
همچنین مجموعه مسافران را می توانید در ساعت ۱۶ تماشا کنید و تکرار این مجموعه را در ساعت ۰۳:۰۰ و ۱۱:۰۰ می توانید تماشا کنید.

این مجموعه روایتی است از خانواده‎ای از سوئد به ایران می‎آیند و خانه‎ فرخ که مردی زیاده‎خواه است را با مبلغ زیادی اجاره می‎کنند. فرید برادر فرخ که یک نویسنده است بابت مبلغ بالای اجاره به آنها شک می‎کند و…  
 
همچنین مجموعه پس از باران را می توانید در ساعت ۲۰ تماشا کنید و تکرار این مجموعه را می توانید در ساعت ۰۴:۰۰ و ۱۲:۰۰ تماشا کنید.

این مجموعه روایتی از زوجی، در راه سفر به گیلان و در اثر یک سانحه رانندگی جان می‌بازند. فرزندان آنان که به اتفاقی بودن مرگ والدین خود مشکوک‌اند … است.  
 
شما می توانید مجموعه پایتخت۲ را در ساعت۲۱ تماشا کنید همچنین تکرار این مجموعه را می توانید در ساعت ۰۵:۰۰ و ۱۳:۰۰ و ۱۹:۰۰ تماشا کنید.

این مجموعه روایتی از خانواده معمولی قرار است یک گنبد و گلدسته را از مازندران به تهران و از آنجا به روستایی در قشم ببرند است.  
 
همچنین در ساعت ۲۲ می توانید مجموعه کیمیا رو تماشا کنید و تکرار این مجموعه را درساعت ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ تماشا کنید.

داستان سریال «کیمیا» نشان‌گر تاثیر تحولات جامعه بر روابط خانوادگی است که پدر و دختری را مقابل همدیگر قرار می دهد.  
 
برنامه ها و فیلم هایی که از شبکه نمایش پخش می شود:  
 
شما می توانید از شبکه نمایش فیلم های سنیمایی را در ساعت۰۱:۰۰ ، ۰۳:۰۰ ، ۰۴:۳۰ ، ۶:۰۰ ، ۸:۰۰ ، ۰۹:۳۰ ، ۱۱:۰۰ ، ۱۳:۰۰ ، ۱۵:۰۰ ، ۱۷:۰۰ ،۱۹:۰۰ ، ۲۱:۰۰ و ۲۳:۰۰ تماشا کنید.  
 
این موارد فوق لیستی از فیلم و برنامه های تلویزیون می باشد که میتوانید در کنار خانواده به تماشا آنان بنشیند.

فیلم های سینمایی برای سرگرمی سالمندان

همچنین فیلم های سینمایی هم هست که هم اکنون در اکران آنلاین می توانید با استفاد از اپیکیشن و سایت های مخصوص به تماشا آنان بنشینید.  
 
چند مورد از این فیلم های سینمایی را در این گزارش ارائه میدهیم.  

فیلم سنیمایی آقای سانسور کاری از علی جبار زاده با بازی محمد رضا فروتن ، بهرام افشاری ، بهاره رهنما و …

تا حالا شده زندگی اطرافیانت رو بدون سانسور ببینی. فیلم سینمایی بی حسی موضعی کاری از حسین مهکام با بازی حبیب رضایی ، پارسا پیروزفر ، باران کوثری و…

جلال دانشجوی سابق رشته فلسفه، متوجه می‌شود خواهرش که به اختلال روانی دو‌قطبی مبتلاست، با مردی ثروتمند به نام شاهرخ ازدواج کرده که به شرط بندی بازی فوتبال اعتیاد دارد. جلال با عصبانیا از خانه بیرون می‌زند تا به خانه دوستش، بهمن، برور که یک آهنگسازه زیرزمینی است. در مسیر جلال با یک راننده تاکسی به نام ناصر آشنا میشود و این دو شب عجیبی را در کنار هم سپری می کنند.  
 

فیلم سینمایی آبادا یازده ۶۰ کاری از مهرداد خوشبخت با بازی علیرضا کمالی، حسن معجونی، ویدا جوان و …

مردم غیور آبادان … شهر در آستانه سقوط قرار گرفته است. اینجا آبادان است و آبادان می‌ماند.  
 
فیلم سینمایی روز های نارنجی کاری از آرش لاهوتی با بازی هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی و…

آبان زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگردان فصلی است.  
 
فیلم سنمایی پیشی میشی کاری از حسین قناعت با بازی بهاره رهنما، رضا شفیعی جم، نفیسه روشن و …

هیچ عشقی به اندازه عشق فرهاد به ملوس پرشور و دردسرساز نیست، شاید به خاطر شباهت فرهاد به آلن دلونه که همه رو عاشق خودش میکنه.  
 
فیلم سینمایی زن ها فرشته اند۲ کاری از آرش معیریان با بازی محمد رضا شریفی نیا، سحر قریشی، نیوشا ضیغمی و…

چند زوج در رده‌های سنی مختلف در سال ۲۰۲۰ به دنبال آن هستند که تعریفی بیست از زندگی خود ارئه دهند غافل از آن که بد جوری از تعارضات ذهنی رنج می برند.  
 
 
فیلم سینمایی بی گاه کاری از پویا اشتهاردی با بازی ایمان افشار، شایان افشار ، ایوب افشار و…

سربازی بلوچ که به علت کشیدن سیگار روز عروسی خواهرش لغو مرخصی شده است؛ بیگاه داستانی غیر خطی است که داستان هامین را از کودکی تا به امروز روایت میکن هامین به زبان بلوچی به معنای گرمای خرما پزان تابستان است.  
 
امید میرود که با کمک دیگر خود و خانواده خود علی الخصوص سالمندان را از بیماری کرونا در امان نگهدارینم از دورهمی و مسافرت های بی مورد به بپرهیزیمتا هرچه زود تر از شر این ویروس منحوس راحت شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.