اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

ارائه خدمات تخصصی به ۲۳۷ سالمند در مراکز شبانه روزی بهزیستی سمنان

مدیرکل بهزیستی استان سمنان درباره خدمات این سازمان به سالمندان توضیحاتی داد.

به گزارش شادمان؛ جلسه شورای ساماندهی سالمندان به ریاست حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار و علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان برگزار شد.

حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بیان کرد: سالمندان گوهرهای نایاب جامعه هستند و در جهت ارتقاء سلامتی جسمی و روانی آنان ضمن برنامه ریزی برای ارائه خدمات شایسته هماهنگی و انسجام دستگاههای اجرایی در رسیدگی به امور سالمندان و رفع مشکلات آنان را می طلبد و اهمیت دستگاههای خدمت رسان مانند بهزیستی را در رفع نیازهای این بخش از جامعه حائز اهمیت دانست.

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان درباره خدمات و اقدامات اداره کل بهزیستی استان سمنان در حوزه سالمندی افزود: استراتژیهای سازمان بهزیستی مبنی بر آموزه های دین مبین اسلام در وهله اول حضور سالمند در کانون گرم خانواده است و در صورت نیاز حضور سالمند در مراکز روزانه و شبانه روزی سالمندان است.

ایزدپور نگهداری سالمند در مراکز شبانه روزی را از آخرین رویکرد و استراتژی بهزیستی دانست و ادامه داد: اداره کل بهزیستی استان سمنان بر این اساس و در این راستا خدمات خود را در بخش توسعه مراکز روزانه توسعه داده است و هم اکنون ۲۳۷ سالمند در مراکز شبانه روزی و ۱۷۰ سالمند در مراکز روزانه از خدمات تخصصی بهزیستی بهره مند می شوند که این خدمات در ۵ مرکز روزانه  و ۴ مرکز شبانه روزی در سطح استان  ارائه می شود.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان گفت: در شرایط بحرانی با انجام غربالگری سلامتی پرسنل و سالمندان با کمک علوم پزشکی و رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده و با همت پرسنل و کارشناسان و ادارات شهرستانها الحمد الله اداره کل بهزیستی استان سمنان در بین ۳۱ استان دیگر کمترین آمار مبتلایان به کرونا داشته است .

ایزدپور بیان کرد: تماس تلفنی و ارتباطی حوزه مددکاری با سالمندان، غربالگری اضطراب و استرس از طریق تماس با خط ۱۴۸۰، واکسیناسیون سالمندان ارائه خدمات در فضای مجازی و ارائه آموزشهای ورزشی و مراقبتی از دیگر خدمات اداره کل بهزیستی استان سمنان در ایام کرونا بوده است .

مدیر کل بهزیستی استان سمنان گفت:خدمات در منزل از دیگر خدمات بهزیستی و در دو بخش خدمات توانبخشی شامل:خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی و … و خدمات مراقبت در منزل توسط افراد آموزش دیده به افراد دارای معلولیت ، سالمند و خانواده های آنان از دیگر خدمات حوزه سالمندی در بهزیستی است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.