اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

توزیع بسته های بهداشتی میان سالمندان از سوی شهرداری تهران

مدیرکل سلامت سازمان شهرداری تهران از توزیع بسته های بهداشتی میان سالمندان در ۳۵۲ محله تهران خبر داد.

زینب نصیری مدیرکل سلامت سازمان شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار شادمان با اشاره به  ارائه خدمات متنوع به سالمندان در هر محله از تهران اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۲ خانه سلامت در هر محله راه اندازی شده و  کانون‌های سلامت توسط شهرداری در جهت ارائه خدمات متنوع به ساکنان هر منطقه تاسیس شده است. به طوری که امروزه خانه سلامت محلات تهران با هدف اجرای  برنامه‌های متنوع اجتماعی و فرهنگی فعالیت می‌کنند.

 او در ادامه متذکر شد: امروزه  در کنار خانه سلامت محلات خانه سالمندان  در ذیل فعالیت های  اجتماعی محور خانه های سلامت  اقدام به شناسایی افراد سالمند در هر محله از تهران کرده است و این گونه اقدامات قبل از شیوع بیماری کرونا در دنیا و کشورمان توسط شهرداری و در  خانه های سلامت محلات تهران انجام گرفته است.

نصیری تصریح کرد:  در خانه سلامت محلات تهران  افراد سالمند  شناسایی و برنامه‌ریزی‌های خاصی ویژه سالمندان انجام شده است و اینگونه کارها  با هدف رفع نیازهای سالمندان انجام شده است .

مدیر کل سلامت شهرداری  تهران گفت : در حال حاضر با توجه به بانک اطلاعاتی افراد سالمند در هر محله از تهران خدمات مورد نیاز آن ها مانند پکیج های بهداشتی در درب منزل به سالمندان  داده می شود.

او ادامه داد: خانه های سلامت هر محله تلاش کرده است تا آموزش های بهداشتی ویژه سالمندان را به صورت مجازی با شیوع بیماری کرونا ارائه دهد  و تمام خدمات مورد نیاز آنها و با هدف رفع نیاز سالمندان مانند تامین مایحتاج پکیج های بهداشتی با شیوع بیماری کرونا به سالمندان هر محله داده شده است.

او تاکید کرد: برنامه های اجتماعی و فرهنگی و ارائه خدمات مراقبتی و حمایتی ویژه افراد سالمند در خانه های سلامت محلات تهران اجرا می ‌شود و خوشبختانه  ارتباط خوبی بین دانشگاه های علوم پزشکی تهران و خانه های سلامت محلات  وجود دارد و ما از این ظرفیت در راستای ارتقای سطح سواد سلامت سالمندان در هر محله استفاده بهینه می کنیم.

 نصیری افزود: در حال حاضر مشاوره های فردی و حقوقی  در خصوص مسائل بهداشتی به سالمندان  داده می شود و پکیج های بهداشتی مورد نیاز در سطح محلات توزیع می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.