اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

بهترین غذا برای سالمندان چیست؟

با بالارفتن سن، باید در خوردن غذا توجه بیشتری داشت و غذاهای مناسبی که برای بدن مفید هست را شناخت.

به گزارش خبرنگار شادمان، بسیاری از افراد در گروه های سنی مختلف، به دنبال این هستند که چه غذایی بیشترین ویتامین و … را دارد تا به سراغ آنها بروند.

باتوجه به اهمیت وعده غذایی مناسب برای افراد سن بالا، این افراد باید از خوردن هر غذایی پرهیز کنند و به سراغ غذاهای سالم تر بروند.

ما امروز سعی داریم درباره بهترین غذاهایی که باید سالمند میل کنند، توضیحاتی را ارائه دهیم.

انسان‌ها زمانی که به سن بالاتری می‌رسند، مزاج سرد و خشک دارند و باید ازغذاها و نوشیدنی‌هایی که مزاج گرم و تر دارند، مصرف کنند.

 بالاترین ارزش غذایی برای افراد بزرگسال در کدام غذاها یافت میشود؟ 

طبق گفته یک پزشک و متخصص طب سنتی، سالمندان در درجه اول باید از غذاهای با حجم کم ولی با ارزش غذایی بالا که سریع هضم و زود از معده خارج می‌شود، مصرف کنند و چون در این سنین، دستگاه گوارش به‌خصوص معده ضعیف است، غذا باید در سه چهار وعده و به‌دفعات خورده شود.

به گفته این پزشک : زرده تخم‌مرغ نیم پز، آب‌گوشت کم‌چرب، نان، گوشت بره، جوجه مرغ یا خروس، گوشت کبک، شیر گرم و عسل، حریره بادام و حلیم کم‌چرب گندم و… بهترین غذاهایی است که هضم خوب و ارزش غذایی بالایی دارند.

همچنین طبق گفته این متخصص طب سنتی اگر شیر بز با بدن سالمند سازگار باشد و تولید نفخ نکند، به دلیل رطوبت متعادلی که دارد، می‌تواند برای مزاج افراد مناسب باشد.

گفتنی است؛ بسیاری از هموطنان می‌گویند که برای سلامتی بهتر است شب‌ها شام نخوریم، اما طبق گفته برخی پزشکان، سالمندان باید شب‌ها شام میل کنند و با شکم خالی به رخت‌خواب نروند.

بهترین خواب‌آور هم برای این رده سنی، مصرف کاهو و خوردن سیر است و بهتر است در نظر داشته باشید که باید از چغندر، کرفس و تره بیش از دیگر سبزی‌ها استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.