اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

گلایه های یک بازنشسته فرهنگی از حقوق های کم بازنشستگی

یک بازنشسته فرهنگی با اشاره به حقوق های ناچیز بازنشستگی گفت: در این شرایط که تورم بیداد می کند، دولت همین حقوق های حق التدریسی را هم با تاخیر می پردازد.

حسن مقدم از بازنشستگان آموزش و پرورش در سال ۱۳۸۸  در گفت و گو با خبرنگار شادمان با اشاره به مشکلات یک بازنشسته فرهنگی اظهار  کرد: در حال حاضر با توجه به گرانی های اخیر و تورم عمومی کشور، بازنشستگان مشکلات متعددی به دلیل حقوق پایینشان دارند.

او ادامه داد:  تفاوت حقوق  آنها با شاغلین با توجه به موج تورمی که ایجاد شده و بیماری کرونا، باعث شده که بازنشستگان سفره خودشان و خانواده شان را هر روز خالی تر از قبل ببینند و توان گذران زندگی برای آنها  بسیار سخت و مشکل شده است.
این بازنشسته فرهنگی افزود: ما بازنشستگان آموزش و پرورش برای اینکه کمکی به خانواده کنیم به صورت حق التدریس در مدارس مشغول به کار هستیم اما از انتهای بهمن ماه تا به امروز دولت  هیچ گونه کمکی به ما نکرده است و در حال حاضر حق التدریس های ما را هم تا امروز که چهاردهم آبان است پرداخت نکرده است.

مقدم بیان کرد: ما نیازمند  مقادیر کم و چندرغاز حقوق حق التدریس هستیم تا بتوانیم آبروی خودمان را جلوی خانواده حفظ کنیم و معتقدم که اگر این حقوق حق التدریس ما هر ماه داده شود، ارزشش بالاتر از این است که بعد از یکسال مقدار کمی از حقوق ما آن هم در اسفندماه به ما پرداخت شود.

او اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به گرانی قیمت‌ها ارزش این پولی که  تحت عنوان حق التدریس به ما می دهند بسیار کاهش، پیدا کرده است.

مقدم گفت: امروز  حقوقی که به ما می دهند به یک سوم یا یک چهارم تقلیل پیدا کرده  است و سوال من این است که یک بازنشسته با قیمت‌های ۴ برابر و با تقلیل دستمزدش به یک‌چهارم چگونه می‌تواند به زندگی ادامه بدهد؟!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.