اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

مناسب سازی ایستگاه برج میلاد برای سالمندان

امام گفت: ایستگاه برج میلاد هفته پایانی آبان ماه به بهره برداری می‌رسد و مناسب سازی های لازم برای سالمندان و افراد کم توان رعایت شده است.

به گزارش خبرنگار شادمان، این روزها بسیاری از افراد سن بالا و شهروندان مختلف برای تردد در سطح شهر از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده می‌کنند، اما با توجه به درصد بالای استفاده سالمندان از ناوگان حمل و نقل عمومی، این ناوگان در گذشته مشکلاتی داشت.

بسیاری از ایستگاه مترو که سالهای پیش به بهره برداری رسیده‌اند دچار ضعف هایی مانند نداشتن آسانسور، پله برقی و … هستند، اما با توجه به ضرورت امر مناسب سازی حمل و نقل عمومی برای سالمندان و افراد کم توان، این موضوع در ایستگاه‌های جدید ساخته شده و در حال بهره برداری تا حد زیادی مرتفع شده است.

جدید ترین ایستگاهی که قراره در شبکه مترو آغاز به کار کند ایستگاه برج میلاد است و درباره مناسب سازی این ایستگاه برای سالمندان سوالاتی وجود دارد.

علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان، در پاسخ به سوالی مبنی بر مناسب سازی ایستگاه برج میلاد برای سالمندان اظهار کرد: بحث مناسب سازی برای افراد کم توان به صورت کامل در این ایستگاه رعایت شده.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) افزود:موضوع آسانسور، رمپ معلولین، پله برقی، خطوط مخصوص نابینایان در سکو و… در ایستگاه برج میلاد در حال انجام است.

او گفت: این ایستگاه در هفته آخر آبان ماه افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.