اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۱۱۰ هزار سالمند در استان زنجان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از رشد ۶ هزار نفری سالمندان در این استان طی ۴ سال گذشته و رسیدن تعداد سالمندان به ۱۱۰ هزار نفر در زنجان خبر داد.

به گزارش شادمان، محمد محمدی قیداری افزود: بر این مبنا زنجان دهمین استان با جمعیت سالمندی کشور محسوب می شود که در سال ۹۰ این میزان ۸.۷ دهم درصد را شامل می شد.

وی اضافه کرد: از مجموع ۱۱۰ هزار سالمندزنجانی، حدود ۱۷ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی و ۱۶ هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی قرار دارند که این تعداد حدود ۷۰ درصد سالمندان را شامل می شود.

محمدی شمار سالمندان معلول تحت پوشش بهزیستی استان را چهار هزار نفر اعلام کرد و گفت: در این خصوص حمایت های مختلفی نظیر پرداخت مستمری انجام و علاوه بر آن تیم‌های مراقبتی نیز نسبت به سرکشی به آنان اقدام می کنند که در مسائل تخصصی نیازمند کمک های علوم پزشکی استان هستیم.

وی اطلاع رسانی و آموزش را از وظایف مهم هر ارگان و سازمانی نسبت به بازنشستگان تحت پوشش خود عنوان کرد و گفت: بر این اساس می توان با شناسایی سالمندان دارای بیماری های زمینه ای اقدامات لازم را در این خصوص به نحو مطلوبی انجام داد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر یک هزارو ۱۰۰ سالمند در مراکز تجمعی بهزیستی تحت پوشش بوده و خدمات دریافت می کنند که با همکاری بین بخشی تنها استانی در سطح کشور هستیم که موردی از ابتلا و مشکوک به کرونا در میان سالمندان گزارش نشده است.

وی اظهار داشت: طی ۲۰ روز گذشته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان ۹۵۶ دوز واکسن آنفلوانزا در مرحله اول برای مراکز تحت پوشش توزیع شد و تاکنون ۶۰ پروتکل نیز در این بخش به مراکز اعلام شده است تا مشکلات کمتری ایجاد شود.

محمدی افزود: در صورت ابتلای موردی بلافاصله از همکاری‌های بین بخشی استفاده خواهد شد و از طرفی بهزیستی استان در روزهای کرونایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به چهار هزار نفر از گروه های آسیب دیده پرداخت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن به مراکز تحت پوشش بهزیستی استان نیز در ۲ مرحله برای هر نفر یک میلیون تومان و در مجموع نزدیک به ۲ میلیارد تومان جهت تهیه بسته های پیشگیرانه کرونایی پرداخت شده است.

بنابر آخرین آمار اعلام شده از سوی بهزیستی استان، هم اکنون ۱۹ درصد خانوارهای استان به تعداد ۲۸ هزارو ۹۵۸ نفر تحت پوشش این اداره کل هستند که از این تعداد ۶۵ درصد معادل ۱۸ هزارو ۴۴۲ خانوار مستمری بگیر و ۳۵ درصد مابقی از سایر خدمات این سازمان بهره مند هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.