اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد انجام شد

مسرور گفت: حقوق بازنشستگان فولاد از ماه جاری با احتساب رقم همسان سازی واریز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شادمان، رضا مسرور مدیرعامل صندوقبازنشستگی فولاد در نشست خبری خود که امروز (۷ آبان ماه)، اظهار کرد: بازنشستگان فولاد از سال ۹۱، معوقاتی داشتند که پرداخت نشده بود و با تامین منابع ۴۰۰ میلیارد تومانی، پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به اینکه یک موضوع دیگر درخصوص همسان سازی بازنشستگان فولاد است، ادامه داد: در صندوق های دیگر این اقدام انجام شد و در هفته گذشته مجوز اجرای همسان سازی در صندوق بازنشستگی فولاد توسط هیات امنا اخذ شد و از همین ماه پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد با احتساب همسان سازی خواهد بود.

بیشتر بخواند:

حقوق بازنشستگان شهرداری همسان سازی می‌شود
 

وی تصریح کرد: متوسط حقوق بازنشستگان فولاد ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که با اعمال متناسب سازی و افزایش ۱۵ درصدی سالیانه، حقوق بازنشستگان فولاد ۵۲ درصد افزایش یافت و متوسط حقوق یک بازنشسته فولاد به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

مسرور با اشاره به بودجه‌ای که برای برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان فولاد در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: سالیانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن از طریق منابع داخلی صندوق بخشی از طریق حمایت‌های سازمان برنامه و بودجه تامین می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد فقط یکبار در سال ۹۱ انجام شد افزود: بعد از آن دیگر همسان سازی اجرا نشد و با توجه به اینکه بازنشستگان فولاد جزء سخت ترین مشاغل هستند امسال همسان سازی را توانستیم اجرا کنیم.

بیشتر بخواند:

اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد با بودجه هزار میلیاردی

وی با بیان اینکه سرانه درمان برای بازنشستگان فولاد از سایر صندوق های بازنشستگی بیشتر است، افزود: سرانه درمان برای بازنشستگان ۱۵۷ هزار تومان است.

مسرور با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موضوعات محمد در صندوق بازنشستگی فولاد افزایش حق قائل مندی بازنشستگان بود، گفت: حق عائله مندی بازنشستگان فولاد ۵۰ درصد افزایش یافت و بار مالی این افزایش ۱۰۰ میلیارد تومان است.
 

بیشتر بخواند:
 

همسان سازی حقوق برای کدامیک از بازنشستگان اجرا شده است؟

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه ۸۷ هزار مستمری بگیر از صندوق بازنشستگی فولاد خدمت دریافت می کنند اضافه کرد: متناسب‌سازی و اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هر صندوق با سایر صندوق‌ها متفاوت است و بر اساس کسوراتی پرداخت کرده‌اند همسان سازی اجرا می شود و ۹۰ درصد پرداختی ها به مشاغل هر صندوق باید به بازنشستگان تعلق گیرد و شاید در برخی از صندوق ها کمتر و شاید در برخی هستند و بیشتر باشد.
 
 
بیشتر بخواند:

آخرین اخبار همسان سازی بازنشستگان کشوری

 

 

وی درباره اعطای تسهیلات به بازنشستگان این صندوق گفت: از منابع داخلی صندوق تسهیلات ۴ میلیون تومانی بدون سود به بازنشستگان اعطا می شود و به دنبال آن هستیم که رقم تسهیلات را افزایش دهیم. همچنین تفاهم نامه ای را با صندوق کارافرینی امید داشتیم تا در اعطای تسهیلات بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد همکاری کند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.