اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

اعتراض بازنشستگان به طرح جدید مجلس

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران گفت: این که مجلس اعلام کرده نیمی از منابعی که دولت بابت رد دیون به سازمان تأمین اجتماعی واگذار کرده را مجدد به دولت بازگردانید باید اعلام کنیم که بازنشستگان آرام نخواهند گرفت.

علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان،  درباره بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: سال گذشته در جلساتی که با کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی داشتیم قرار شد ۵۰ هزار میلیارد از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود و ۳۰ درصد آن برای اجرای متناسب سازی صرف شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی بابت رد دیون از طرف دولت به تأمین اجتماعی واگذار شد، گفت: هرچند هنوز به طور کامل این شرکت‌ها منتقل نشده است. اما در نهایت ۳۲ هزار میلیارد تومان از آن ۵۰ هزار میلیارد تومان در جلسه هیات وزیران مصوب شد که به سازمان تامین اجتماعی داده شود.

رئیس کانون بازنشستگان شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر مجلس اعلام کرده ۱۸ هزار میلیارد از آن ۳۲ هزار میلیارد تومان بازگردانده شود، افزود: بیش از  ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی تا پایان سال ۹۸ است و اگر دولت به موقع بدهی خود را به این سازمان پرداخت می‌کرد ارزش سرمایه سازمان بیشتر می‌شد .

دهقان‌کیا با بیان اینکه اگر دولت ماهانه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی جاری دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند مشکلاتی سازمان در خواهد شد، ادامه داد: این که مجلس اعلام کرده نیمی از منابعی که دولت بابت رد دیون به سازمان تأمین اجتماعی واگذار کرده را مجدد به دولت بازگردانید باید اعلام کنیم که بازنشستگان آرام نخواهند گرفت و در این خصوص حتماً اعتراض خواهند کرد.

وی با بیان اینکه مجلس باید نظارت کند که دولت بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند، خاطرنشان کرد: نه تنها این اقدام را انجام نداده بلکه می‌خواهد بخشی از منابع که دولت بابت رد دیون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده را نیز باز پس گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.