اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

استرس خانه را چگونه کنترل کنیم؟

منابعی در خانه وجود دارند که سبب ایجاد استرس در خانه می شوند که می توانید با شناسایی آن ها را کنترل کنید.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان،منابعی در خانه وجود دارند که سبب ایجاد استرس در خانه می شوند که می توانید با شناسایی آن ها را کنترل کنید.

مدیریت بودجه خانوار برای برخی از افراد، به ویژه برای کسانی که می‌خواهند یک زندگی جدید شروع کنند، می‌تواند دلهره‌آور باشد. پیش‌بینی و تعیین یک بودجه مشخص به عنوان نقشه راه برای هزینه‌های خانه، می‌تواند به شما در داشتن امنیت و کنترل بیشتر کمک کند. چگونه بودجه‌بندی کنیم؟

 هزینه‌های هفتگی، ماهانه و سالانه خود را بررسی کنید، با این کار خواهید دید که پول شما خرج چه چیزهایی می‌شود و می‌توانید پیش‌بینی‌های دقیق هزینه‌های آینده را انجام دهید. بودجه جداگانه‌ای برای هزینه‌های پیش‌بینی شده خانه لحاظ کنید.

 تا آنجا که ممکن است، هزینه‌های خود را به صورت هفتگی برنامه‌ریزی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بودجه خود را حفظ کنید.

 بودجه را مرتب بررسی کنید. برخی اهداف و پاداش‌ها را برای ماندن در پارامترهای بودجه خود در نظر بگیرید.

بیشتربخوانید: تاثیر روغن به لیمو بر اختلالات خواب سالمندان

بی‌نظمی در خانه یک عامل استرس‌زای حسابی است. در مقابل، برنامه‌ریزی و سازماندهی محیط می‌تواند فضای راحت‌تر و آرامش بیشتری را برای شما فراهم کند. چگونه تمیزتر و منظم‌تر باشیم؟

 نابسامانی‌ها را از بین ببرید. هرچه وسایل بیشتری داشته باشید، تمیز کردن و سازماندهی آنها کار سخت‌تری است. از شر وسایلی که از آنها استفاده نمی‌کنید خلاص شوید.

 خانه را به مرور تمیز کنید. صرف زمان کوتاه برای تمیز کردن خانه در هر روز، بسیار ساده‌تر از انجام تمام کارها در طول یک روز کامل است. هر روز مدتی را برای تمیز کردن یک بخش از خانه یا انجام یک کار کامل در منزل مانند غبارروبی، جاروکشی یا جمع و جور کردن اختصاص دهید.

 تمام محصولات تمیزکننده‌ای که نیاز دارید را در یک سبد و پک قرار دهید تا در زمان تمیزکردن، همه چیز در دسترس شما باشد  

کمک بگیرید. اگر بودجه خانوار شما اجازه می‌دهد، هر از گاهی از خدمات حرفه‌ای نظافت استفاده کنید.

 داستان لباس‌ها و ظرف‌ها را از فکر خود بیرون کنید،چگونه پروسه لباسشویی را سازماندهی کنیم؟

با خود شرط کنید که پس از خوردن هر وعده غذا، ظرف‌های آن را شویید. شستن آنها در هر وعده ممکن است تنها ۵ دقیقه از زمان شما را بگیرد، اما فکر شستن ظرف‌ها جمع شده در سینک، ممکن است ساعت‌ها ذهن شما را درگیر کند.

 چند سبد مجزا برای لباس‌های سفید، لباس‌های رنگی و وسایلی که باید با دست شسته شوند داشته باشید.

لباس‌ها را بعد از خشک شدن اتوکشی کنید. این کار از جمع شدن لباس‌ها در صف اتوکشی جلوگیری می‌کند

از تا کردن لباس متنفرید؟ هنگام تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود، سبد را به اتاق نشیمن بیاورید و آنها را تا کنید.

 زمان کافی برای تهیه غذا نیست، یک لیست مواد غذایی مورد نیاز تهیه کنید. این لیست به شما کمک می‌کند هنگام خرید، چیزهایی را که به آن نیاز دارید تهیه کنید تا در خانه استرس تمام شدن کالاهای اساسی را نداشته باشید.

انبار، یخچال و فریزر خود را مرتب کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که چیزها را سریع پیدا کرده و در صورت تمام شدن مایحتاج یخچال و فریزر، آنها را به لیست خرید اضافه کنید.

 چندین دستورالعمل آسان، مقوی و ارزان داشته باشید تا بتوانید در روزهای شلوغ از آن استفاده کنید.

دو برابر حجم مورد نیاز غذا بپزید و یک قسمت را برای استفاده بعدی در فریزر ذخیره کنید.

 آشپزی را به یک کار خانوادگی تبدیل کنید. از هر یک از اعضای خانواده بخواهید، در تهیه یک وعده از غذای هفتگی با شما همراه شود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.