اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

اقدام عجیب مجلس؛ بازگرداندن نیمی از بودجه متناسب سازی حقوق بازنشستگان به دولت

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است تا ۵۰ درصد معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان باقی مانده از ۳۲ هزار میلیارد تومان مصوب شده به دولت بازگردانده شود.

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی سراسر کشور، درباره طرح جدید مجلس مبنی بر بازگرداندن ۱۷ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیاردی که برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان از طرف دولت به تامین اجتماعی اختصاص یافت، اظهار کرد: این که امروز تامین اجتماعی امروزه چتر خود را بر سر بیش از نیمی از جمعیت کشور گسترانده است، مرهون بازنشستگان و مستمری بگیرانی است که عمر خود را در زمان اشتغال صرف خدمت کرده اند تا در زمان بازنشستگی ثمره اندوخته های ایام اشتغال را مرهم روزهای بازنشستگی خود سازند.

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی سراسر کشور تصریح کرد: پیگیری های مسئولان عالی کشور، وزیر کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به ثمر نشست و قانون متناسب سازی به عنوان یکی از مهمترین و دیرینه ترین مطالبات و حقوق حقه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی که دغدغه بازنشستگان بود اجرایی شد. طبق بند الحاقی به تبصره ۲ لایحه بودجه، دولت مکلف شده است تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان در مقاطع سه ماهه جهت پرداخت بخشی از بدهی های انباشته شده خود به سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال ۱۳۹۹ کارسازی کند. در همین راستا مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد که مسیر اجرای قانون متناسب سازی را پس از گذشت سالها هموار کرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در روزهای اخیر اخباری نا امید کننده به گوش می رسد که کام بازنشستگان و مستمری بگیران را در بحبوحه افزایش هزینه های اقلام ضروری زندگی تلخ کرده است، گفت: درحالی که انتظار میرفت با پرداخت بخش های دیگری از مبالغ بدهی دولت اندکی از شکاف درآمدی مستمری بگیران رفع شود، طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است تا ۵۰ درصد معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان باقی مانده از ۳۲ هزار میلیارد تومان مصوب شده بازگردانده شود که بی تردید در این شرایط دشوار معیشتی اقدامی ناصواب و بدور از انتظار بازنشستگان و مستمری بگیران است که وعده های بسیاری برای بهبود شرایط زندگی خود شنیده اند.

بیات بیان کرد: امید است با هم افزایی و انسجام بیش از پیش از وقوع این بدعت ناصواب جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید
آخرین اخبار از بیمه تکمیلی بازنشستگان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.