اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

سرطان سینه با میوه و سبزیجات درمان می‌شود؟

در این گزارش درباره میوه ها و سبزیجاتی که در پیشگیری و درمان سرطان سینه نقش دارند، بیشتر بخوانید.

به گزارش خبرنگار شادمان؛ احتمالاً شناخته شده ترین علامت سرطان سینه، وجود توده یا برجستگی در بافت سینه است. در حالی که بیشتر خانم ها پس از مشاهده علائم گفته شده به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنند، بایستی مراقب دیگر تغییرات سینه و نوک پستان نیز بود.

به دنبال وجود انواع متفاوتی از سرطان های سینه، گستره متفاوتی از علائم مرتبط با هر یک از این انواع بیماری وجود دارد. به عنوان مثال، کارسینوم مجرایی تهاجمی (IDC)، سرطانی است که در مجاری شیر ایجاد شده و ممکن است منجر به ایجاد توده مشخص و قابل لمسی در پستان شود. سرطان لوبولار تهاجمی (ILC)، در غدد تولید کننده شیر ایجاد می شود و ممکن است منجر به ضخیم شدن پستان شود.

برای اینکه بدانید کدام میوه ها و سبزیجات در پیشگیری و درمان سرطان سینه نقش دارند در ادامه همراهمان باشید.

هر روز بلوبری بخورید

بلوبری به طور قابل توجهی در کاهش میزان رشد سلول‌های سرطانی موثر است و دلیلش هم وجود آنتی‌اکسیدان بسیار زیادی است که در این میوه غیر بومیِ کشور ما وجود دارد. درست است که این میوه را در همه میوه‌فروشی‌ها نمی‌توانید پیدا کنید، اما امکان خرید اینترنتی آن وجود دارد وبرخی فروشگاه‌های عرضه کننده میوه و سبزیجات ارگانیک و غیر ایرانی هم بلوبری دارند.
بلوبری با دفع رادیکال های آزاد و مضر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
 

 
 
 

گوجه فرنگی نقش مهمی دارد

گوجه فرنگی با سلول های سرطانی مبارزه می‌کند و به ویژه برای سرطان سینه بسیار مفید و موثر است. به این خاطر که مملو از ویتامین C است و فلاونوئیدهایی به شکل لیکوپین دارد که می‌توانند با رشد سلول‌های سرطانی مبارزه کنند.
مصرف گوجه‌فرنگی را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید. حتی می‌توانید روزی یک لیوان آب‌گوجه‌فرنگی تازه بنوشید.

کلم خام در درمان سرطان سینه بسیار موثر است

 فلاونوئید موجود در کلم خام خاصیت ضدسرطانی دارد و روزی یک کاسه از آن کمک می کند تا سلول های سرطانی هرگز شکل نگیرند.
 


 

اسفناج و لبو قرمز را به برنامه غذایی خود اضافه کنید

اسفناج و لبو قرمز نیز در از بین بردن سلول های سرطانی نقش موثری دارند. پس از خوردن لبو ممکن است ادرار انسان به رنگ قرمز تغییر کند. دلیلش وجود بتاکاروتن و رنگ‌های طبیعی است که در بدن جذب می‌شوند.

اسفناج نیز به دلیل داشتن ویتامین C و بتاکاروتن زیاد برای مبارزه با سلول های سرطانی یکی از بهترین گزینه هاست. افزودن اسفناج به برنامه غذایی روزانه می‌تواند تا حد زیادی از شکل گیری سرطان ریه و سرطان سینه پیشگیری کند.

هر روز سیر بخورید

 سولفور و دیگر گزینه‌های درمانی موجود در سیر می‌تواند از شکل گیری سرطان در بدن پیشگیری کند. سیر از روند رشد تومور در بدن جلوگیری می کند و برای درمان سرطان سینه بسیار موثر و مفید است. هر روز یک یا چند حبه سیر میل کنید تا از خواصش بهره مند شوید.

از خواص الاجیک اسید بهره بگیرید

برخی از  میوه و سبزیجات حاوی عناصری هستند که با رشد سلول های سرطانی مبارزه می‌کنند. الاجیک اسید میزان رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهد و در نتیجه برای پیشگیری از انواع سرطان ها بسیار موثر است. انار، گردو و کرن‌بری حاوی این اسید هستند و می‌توانند از بیماری های قلبی هم پیشگیری کنند.

زیر نور خورشید ورزش کنید

ویتامین D نیز برای برای پیشگیری و درمان سرطان سینه بسیار مفید است. سعی کنید بیشتر در معرض آفتاب باشید تا از خطر سرطان سینه در امان بمانید. برای این منظور می‌توانید صبح ها ۳۰ دقیقه در فضای باز ورزش کنید. این کار علاوه بر جذب ویتامین دی خورشید، به سلامتی و تناسب اندام هم کمک می‌کند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.