اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چه لباس هایی را نباید بپوشیم؟

آراستگی و زیبایی شرط اساسی است که به زیبایی و جوانی شما می افزاید بنابراین باید به نکات اساسی توجه کنید.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان،خوش تیپی و خوش لباسی یکی از شرط های مهم و اساسی آراستگی است که می تواند شما را زیبا و جوان تر جلوه دهد، اما برای خوش پوش بودن نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.
در مرحله اول باید لباسی را انتخاب کنید که متناسب با وزن و اندام شما باشد، لباس تنگ یا گشاد، ظاهر شما نامنظم و به اصطلاح شلخته نشان می دهد؛ مردان باید توجه داشته باشند که به هیچ وجه لباس گشاد به تن نکنند و زنان نیز از لباس های خیلی تنگ و سایز کوچک استفاده نکنند.

در انتخاب رنگ لباس باید توجه داشته باشید تا رنگی را انتخاب کنید که به رنگ موی شما و متناسب با رنگ پوستتان باشد. همچنین سعی کنید تمام لباس های خود را در یک رنگ خلاصه کنید مثلا نیاز نیست تمامی انتخاب های شما رنگ مشکی باشد، شما می توانید از سه رنگ برای ست کردن لباس های خود استفاده کنید و احساس جوانی کنید. اینکه شما چه احساسی درباره خودتان دارید در لباس پوشیدن شما و رسیدن به سر و وضع تان بسیار مهم است.

ترکیب کرم قهوه ای برای کسانی که وارد میانسالی شده اند و از اضافه وزن رنج می برند، انتخاب هوشمندانه ای است چون توانایی لاغرتر نشان دادن افراد را دارد.رنگ این ژاکت آرامش خوبی به شما در این سن القا می کند و برای دورهمی با دوستان نزدیک بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: تاثیر روغن به لیمو بر اختلالات خواب سالمندان

بدون شک وقتی رنگ کرم قهوه ای را به عنوان رنگ غالب ظاهرتان انتخاب می کنید، شال یا روسری ای که انتخاب می کنید نباید خارج از این طیف رنگی باشد.از این ساده تر نمی شود ولی به اندازه سادگی اش، زیباست. خانم هایی که به اکسسوری علاقه دارند، با یک جفت گوشواره ساده می توانند صاحب ظاهری خاص و متفاوت شوند. 

تنوع پیراهن‌ها برای سالمندان بسیار زیاد است. درواقع اولین لباسی که برای سالمندان توصیه می‌شود، پیراهن است زیرا هیچ‌کدام از دردسرهای بلوز و شلوار یا بلوز و دامن را ندارد، در تن راحت‌تر می‌نشیند و از یک پارچه برای دوختن آن استفاده می‌شود. بیشتر از دکمه‌های ریز از بالا تا کمر یا حتی پایین استفاده می‌شود. این نمونه پیشنهادی برای مجالس هم مناسب است زیرا با تغییر جنس پارچه هم می‌تواند یک پیراهن خانگی باشد و هم مجلسی.

خیلی از خانم‌ها از اینکه مدام دامن بپوشند خسته می‌شوند یا برای رفتن به بیرون از خانه با دامن راحت نیستند. اگر شما هم از این افراد هستید، بهترین انتخاب برای شما یک دست بلوز و شلوار است. یک شلوار راسته بدون پیله که اگر کمرش هم کش باشد راحت‌تر است و چون بلوزتان روی شلوار می‌آید، جلوه بدی ندارد. سعی کنید از پارچه‌هایی استفاده کنید که کمی حالت شق‌ورق‌تری داشته باشند. پلی‌استر انتخاب مناسبی است چون با شستشوی زیاد به راحتی خراب نمی‌شود. با شلوار، بلوزهای آستین بلند با یقه کمی بازتر بپوشید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.