اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

شادکامی و سبک زندگی در سالمندان، کتابی که خواندن برای همه ضروری است

کتاب شادکامی و سبک زندگی در سالمندان، کتابی مهم و آموزنده برای یک دوره از زندگی همه افراد که خواندن آن برای همه ضروری است.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان،سالمندی دوره ای از زندگی همه افراد است که باید به آن توجه شود و به همین دلیل  باید همه افراد قبل از ورود به این دوره درباره آن اطلاعات کسب کند، کتاب  شادکامی و سبک زندگی در سالمندان نوشته راضیه ترابی‌چافجیری، هنگامه کریمی، فاطمه شیرین‌کام‌جوری یکی از کتاب های مهمی است که می تواند اطلاعات ما را در بارع دوره میانسالی و بیماری های آن افزایش دهد.

سالمندی هرچند بیماری نیست اما بار بیماری‌ها در آن چشمگیر است. به طوریکه در قابوس‌نامه نیز آمده است: … و بر پیران به رحمت باش که پیری بیماری است که هیچ طبیبی داروی آن نداند الا مرگ …”. اما واقعیت این است که پیری بیماری نیست بلکه یک جریان زیستی است که کلیه افراد بشر را شامل شده و نمی‌توان آن را متوقف نمود. از طرفی سالمندی مرحله‌ای است که در آن جنبه‌های منفی و مثبت زندگی در کنار هم قرار می‌گیرند. افراد سالخورده منبعی از تجارب ارزشمند هستند که می‌توانند برای جوان‌ترها کاملاً مفید باشند و معاشرت و گفتگو با آنان بسیار مفید است و اگر بتوانیم بر جنبه‌های مثبت این مرحله تأکید کرده و در عوض از جنبه‌های منفی آن بکاهیم، سالمندی به دوره‌ای مطلوب تبدیل خواهد شد.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.