اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

پیری پوست در برابر آفتاب

یک متخصص پوست و مو گفت: با محافظت در برابر آفتاب و پرهیز از حمام آفتاب و سولاریوم می توان از شدت و سرعت پیری پوست کاست.

پروین متوسلین متخصص پوست،مو، زیبایی در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان، اظهار کرد: کاهش الیاف کلاژن، الاستین و آب میان بافتی منجر به کاهش قوام پوست و نهایتا ایجاد چین و چروک بر روی پوست شما می شود.

او با بیان اینکه پیری پوست می تواند علل خارجی و داخلی داشته باشد،گفت: از مهمترین علل داخلی بروز آن ژنتیکی بوده و مهم ترین علت خارجی،نورخورشید است، البته پیری پوست در اثر نور خورشید هم تا حدودی از طریق ژنتیکی تعیین می شود.

متوسلین افزود: به طوری که افراد با پوست سفید و موی بور که به آسانی در اثر تابش آفتاب می سوزد، سریع تر مستعد به پیری پوست در اثر نور خورشید است.
 


 

بیشتربخوانید: شما نشانه ای از کبد چرب دارید؟

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: به همین علت نواحی که با لباس پوشیده می شود، صاف و عاری از کک و مک است و پوست صورت و نواحی باز بدن که در معرض نور مستقیم قرار دارند، دچار کک و مک، چین و چروک و خشکی می شوند، بالاخص اگر مدت زمان بیشتری در تماس با نور خورشید قرار گیرند.

او با بیان اینکه افراد مسن، پوست دچار تغییرات رنگی به صورت لکه های قهوه ای، خشکی، چین و چروک و افزایش مویرگ های قابل رویت می شوند، ادامه داد: با محافظت در برابر آفتاب با استفاده از ضدآفتاب های مناسب، نقاب و کلاه های لبه دار برای صورت و پرهیز از حمام آفتاب و سولاریوم می توان از شدت و سرعت پیری پوست کاست.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.