اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

معجزه سرکه سیب برای سلامت و زیبایی مو

سرکه سیب فوایدی زیادی برای سلامت و زیبایی مو دارد همچنین سرکه سیب می‌تواند منجر به تحریک رشد مو در برخی موارد نیز شود.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان، شاید باورتان نشود ولی سرکه سیب یک ماده فوق العاده برای حل مشکلات و حفظ سلامتی و زیبایی مو شناخته شده است. یکی از مشکلات شایع مو، ریزش مو است که مردان و زنان با آن رو به رو هستند که خوشبختانه یکی از راه های درمان طبیعی آن استفاده از سرکه سیب است، زیرا سرکه سبب باعث تحریک و رشد مو می شود.

 همچنین از سرکه سیب می توانید به عنوان یک حالت دهنده بسیار عالی و آن را جایگزین بسیار مناسبی برای انواع و اقسام مواد گران قیمت و شیمیایی کنید و سرکه سیب با نرم کردن مو‌ها از موخورده و شکنندگی پایین مو‌ها جلوگیری می‌کند.

سرکه سیب خواص پیشگیری‌کننده مختلفی هم دارد زیرا گردش‌خون را در مویرگ‌هایی که درست زیر پوست سرتان هستند، افزایش می‌دهد. از اینها گذشته، سرکه سیب بخاطر خواص ضدقارچ و ضدباکتری که دارد می‌تواند به اندازه یک شامپوی ضدعفونی‌کننده موثر باشد. این آن را به محصولی بسیار عالی برای جلوگیری از عفونت پوست سر تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی سالمندان باید بر چه مبنایی باشد؟

همچنین با استفاده از سرکه سیب برای درمان فولیکول‌هایی که توسط باکتری بسته شده‌اند (که باعث ایجاد پوسته‌پوسته‌هایی در منافذ موها روی پوست سر می‌شود) می‌توانید از ریزش موهایتان جلوگیری کنید.

حال که با معجزات سرکه سیب آشنا شدید می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید.هر میزانی که موهایتان نیاز دارد در هفته می‌توانید از سرکه سیب بعد از شامپو کردن موهایتان استفاده کنید. بعد از شامپو زدن موهایتان سرتان را با سرکه سیب بشویید و یک الی دو دقیقه بگذارید روی موهایتان بماند و سپس موهایتان را خوب آبکشی کنید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.