اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

تفاوت ادبیات بازنشستگی و مستمری در چیست؟

یک کارشناس سازمان تامین اجتماعی گفت: دو مفهوم بازنشستگی و مستمری با یکدیگر خیلی تفاوت ماهوی ندارند و هر دو مفهوم یکی است، اما در جزئیات، برایشان تفاوت قائل می‌شویم.

محمد حسن زدا کارشناس سازمان تامین اجتماعی درباره دو واژه مستمری بگیران و بازنشستگان، اظهار کرد: در ادبیات سازمان تامین اجتماعی دو واژه بسیار تکرار می‌شود؛ بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران تامین اجتماعی.

زدا درباره تفاوت ادبیات مستمری و بازنشستگی، بیان کرد: سئوالاتی زیادی مطرح می‌شود که آیا این دو مفهوم با یکدیگر متفاوت است؟ که باید گفت هر دو مفهوم یکی است، اما لفظ مستمری بگیر بیشتر برای بازماندگان و از کار افتادگان استفاده می‌شود که مبلغی را به صورت مستمر دریافت می‌کنند.

این کارشناس سازمان تامین اجتماعی بابیان اینکه گروه دیگری نیز داریم که بازشستگان سازمان تامین اجتماعی هستند، ادامه داد: این افراد بیمه شده اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند که بازنشسته شده اند و حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: دو مفهوم بازنشستگی و مستمری با یکدیگر خیلی تفاوت ماهوی ندارند و هر دو مفهوم یکی است، اما در جزئیات، برایشان تفاوت قائل می‌شویم.

بیشتر بخوانید

دولت باید از بازنشستگان تامین اجتماعی حمایت کند/ هنوز برنامه‌ای برا بیمه تکمیلی بازنشستگان نداریم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.