اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

مصرف این خوراکی ها چشمتان را کور می کند

تغدیه مناسب برای سلامت چشم اهمیت زیادی دارد و خوردن یک سری از مواد غذایی ها می تواند سلامت چشمتان را تهدید کند.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان، سلامت چشم موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود، در کنار خوردن یک سری مواد خوراکی که سبب تقویت چشم می شود تعدادی از خوراکی ها نیز مصرف آن ها برای سلامت چشم مضر است، یکی از این خوراکی های پر ضرر برای چشم مصرف گوشت های خشک و غذاهای غلیظ مانند حلیم و کله پاچه است همچنین خوراک های ترش مانند سرکه، سیب ترش برای بینایی خوشایند نیستند.
مصرف زیاد خوراکهای شور مانند کنسروها، خیارشور، چیپس و پفک دلیلی است بر ضعف بینایی شما و در حالت سیری هرگز به غذاخوردن ادامه ندهید همچنین سیر و با شکم پر خوابیدن از علل دیگر ایجاد ضعف چشم است.

در کنار تغذیه مناسب برای سلامت چشم باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بسیار دوری کنید و زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید، عینک آفتابی محافظ و یا کلاه خود را بپوشید. هنگام کار با یک کامپیوتر، مانیتور را در فاصله ای مناسب، حدود ۱۸ تا ۲۴ اینچ دورتر قرار دهید. ارتفاع صفحه مانیتور باید درست در پایین سطح چشم باشد و سعی کنید تا معاینه عمومی منظمی داشته باشید.
 

برای تقویت چشمتان می توانید از انواع توت ها در میان منابع سرشار از آنتی اکسیدان ها، نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری ها و درمان بیماری های چشمی دارند. مطالعات همچنین نشان داده که آنتی اکسیدان های موجود در توت ها خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا، آب مروارید، و دیگر بیماری های چشم را کاهش می دهد. هویج هم بهترین ماده غذایی شناخته شده برای داشتن چشم سالم است. ویتامین آ موجود در هویج برای جلوگیری از شب کوری و سلامتی شبکیه بسیار موثر است. و دیگر خوراکی های نارنجی رنگ مانند انبه، سیب زمینی، طالبی، زردآلو و … دوز بالای ویتامین آ را دارند که به تقویت قوای چشمی و سلامت آن ها کمک بسیاری می کنند.

بیشتر بخوانید: سرماخوردگی خود را با پونه و آویشن درمان کنید

همچنین گیاهان منبع غنی برای تقویت چشم ها در خود دارند. از میان این گیاهان می توان از بابونه و برخی گیاهان کوهی نام برد که به تقویت چشم شما کمک می کند.همچنین قطره هایی از این گیاهان تهیه می شوند که به چشم ها کمک موثری می کنند. این قطره ها حاوی آب عصاره گیاهانی همچون بابونه و گل گندم و نارون کوهی و فراسیا است که با اثر بخشی طولانی مدت و حداقل عارضه به نسبت ترکیبات شیمایی موجب تسکین و آرامش و تقویت چشم شما می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.