اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

خواص معجزه آسا آلوئه ورا را بیشتر بشناسید

آلوئه ورا گیاهی است که دارای ارزش غذایی بالا و خواص شگفت انگیز برای سلامت بدن به ویژه پوست است.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان، آلوئه ورا گیاهی است که دارای ارزش غذایی بالا با خواص شگفت انگیز برای سلامت بدن به ویژه پوست است. این گیاه آلوئه ورا به طور عمده در مناطق خشک رشد می کند.

۹۶ درصد ساختمان ژل آلوئه ورا از آب تشکیل شده است. ۴ درصد باقی مانده اما حاوی مواد فراوانی است که ۷۵ نوع آن شناخته شده اند. ترکیباتی که در ژل آلوئه یافت شده اند از پلی ساکاریدها هستند که قادر به کاهش و ترمیم التهاب هستند.این ترکیب همچنین دارای ویژگی آنتی باکتریال و ضدمیکروب است.آنتی اکسیدان هایی در قالب ویتامین های آ، ب، ث، ای، آمینواسیدهای روی و اسیدهای چرب ضروری نیز در این ترکیب یافت می شوند. کلسیم و آلوئین نیز در آلوئه ورا موجود هستند، آلوئین ملینی بسیار قوی است.

این گیاه حداقل داراى ۳ اسید چرب با خاصیت ضدالتهابى است که براى معده ، روده کوچک و روده بزرگ مفید است. ویتامین هاى تشکیل دهنده آن عبارتند از ویتامین A،‌ ویتامین B2، ویتامین B6،‌ ویتامین C،‌ ویتامین E. آلوئه ورا با خاصیت اعجاب انگیز خود مى تواند تمام اسید آمینه هاى ضرورى بدن را در اختیار شخص مصرف کننده قرار دهد.

بیشتر بخوانید: تاثیر خواب در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

آلوئه‌ورادر درمان ترک‌های پوستی و خشکی پوست بخصوص اگزمای دور چشم یا پوست‌های بسیار حساس و موثر می‌باشد ژل آلوئه‌ورا برای پوست‌های خشک مناسب بوده و سبب نرم و براق شدن پوست می‌گردد و از ژل آلوئه ورا برای درمان سوختگی‌ها به ویژه سوختگی نوع اول و دوم استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از این ماده برای برطرف کردن سوختگی ناشی از اشعه خورشید نیز بهره برد؛ به گونه‌ای که محل سوختگی را با ژل آلوئه ورا چرب کرده و پس از گذشت ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید. ژل آلوئه ورا یک خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی نیز دارد که برای رفع سوختگی‌ها در کوتاه مدت بسیار مفید است.

همچنین استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی پوست به رفع پیری آن و تقویت کلاژن طبیعی که مانع از چروکی است، کمک می‌کند. علاوه براین ژل آلوئه ورا پوست را مرطوب کرده و از التهابات و سلول‌های مرده آن می‌کاهد و 
آلوئه‌ورا با اکسیژن رساندن به سلول‌های پوست سبب ترمیم بافت پوست می‌گردد و در نتیجه باعث شادابی و سلامت پوست می‌گردد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.