اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

امضای تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۲۳۰۰ شغل برای ایثارگران

تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۲۳۰۰ شغل برای ایثارگران استان آذربایجان غربی در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید.

سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر استانی خود به  استان آذربایجان غربی اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که امروز در مجموعه خدمات‌رسانی به ایثارگران با آن روبرو هستیم ضرورت اصلاح و به‌روز رسانی قوانین مربوط به ایثارگران است. همانطور که در استان آذربایجان غربی هم می‌بینیم که به دلیل شرایط ویژه استان مسیر ایثار، جهاد و شهادت ادامه دارد و همین شرایط نشان می‌دهد که در زمینه قوانین نیازمند بازنگری‌هایی هستیم، چون شرایط امروز با زمان تصویب قوانین تفاوت‌هایی دارد.

معاون رییس جمهور با تأکید بر اهمیت موضوع اشتغال ایثارگران، گفت: بستر اجرای قوانین و مقررات در استان‌های کشور است و اگر به دنبال حل مشکل اشتغال ایثارگران در استان آذربایجان غربی هستیم باید این موضوع در خود استان پیگیری و حل شود و با مدیریت از راه دور نمی‌توان به این مسائل رسیدگی کرد. خوشبختانه استانداران در سراسر استان‌های کشور همکاری بسیار خوبی در این زمینه با ما داشته‌اند و امروز در آذربایجان غربی تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۲۳۰۰ شغل برای ایثارگران با استانداری به امضا می‌رسد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به توان ویژه خانواده‌های شهدا در عرصه‌های علمی کشور، گفت: وجود ۳۰۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان آذربایجان غربی و ۲ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در کل کشور گویای ظرفیت‌های عظیم این جامعه برای توسعه ایران اسلامی است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: امروز برای جبران کاستی‌ها در زمینه خدمات‌رسانی به ایثارگران باید با رویکرد جدیدی وارد عرصه مدیریت و خدمت شویم و این رویکرد همان مدیریت جهادی مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

اوحدی ادامه داد: البته فشارهای بی‌سابقه و ظالمانه‌ای از سوی استکبار بر علیه مردم ما اعمال می‌شود و کار بسیار سخت شده است اما خوشبختانه ظرفیت‌های بسیار زیادی در کشور ما وجود دارد و با رویکرد مدیریت جهادی می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد. تفاهم‌نامه‌ای که امروز به امضا می‌رسد نیز نشانه‌ای از موفقیّت بر اساس تکیه بر داشته‌های داخل کشور است.

معاون رییس جمهور، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را ثروت و داشته‌های واقعی کشورمان دانست و گفت: استان آذربایجان غربی دارای حدود ۱۲ هزار شهید، ۲۰ هزار جانباز و ۲ هزار آزاده است و این گنجینه عظیمی است که با هیچ ثروتی قابل مقایسه نیست. امام صادق (ع) می‌فرمایند وقتی خداوند نعمتی را به انسان اهدا کرد، اگر انسان با همه وجود به آن نعمت معرفت و آگاهی پیدا کند شکر نعمت را به جای آورده است. ما نیز اگر می‌خواهیم قدردان نعمت بزرگ ایثار و شهادت باشیم باید به درستی آن را بشناسیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از زحمات استاندار آذربایجان غربی به منظور ایجاد زمینه امضای تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ مسکن و ۲۳۰۰ شغل برای ایثارگران استان آذربایجان غربی، گفت: به منظور اجرایی شدن این تفاهم‌نامه کارگروهی برای اجرای آن تشکیل می‌شود و دو نفر از خود ایثارگران نیز بر اجرای این تفاهم‌نامه نظارت خواهند داشت.

محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم عمل به وظایف در قبال جامعه ایثارگری را از دغدغه‌های اصلی تمام مسئولان دانست و گفت: همه ما در برابر این عزیزان مسئولیت‌هایی داریم و خود را مدیون فداکاری‌های آنان می‌دانیم. خوشبختانه از زمان حضور جناب مهندس اوحدی در بنیاد شهید و امور ایثارگرانشاهد تحولات و اتفاقات بسیار خوبی در مسیر خدمات‌رسانی به ایثارگران هستیم.

وی ادامه داد: استان آذربایجان غربی دارای مشکلات خاصی است و برطرف کردن مشکلات این استان نیاز به همراهی تمام مسئولان و نمایندگان این استان دارد. خوشبختانه با وجود تمام مشکلات در سال گذشته ۴۰ هزار شغل در آذربایجان غربی ایجاد شد و می‌توان با سرمایه‌گذاری مناسب نرخ بیکاری استان را بیش از پیش کاهش داد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.