اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

پیک سوم کرونا هولناک‌تر و عظیم‌تر از پیک‌های قبلی است

زالی گفت: به نظر می‌رسد پیک سوم کرونا خیلی هولناک‌تر، عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر از پیک‌های قبلی باشد.

 علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در جلسه‌ای که امروز با حضور مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز سپاسگزاری و قدردانی از جامعه پرستاری گفتمان عمومی جامعه شده است و در هر کوی و برزنی بحث تکریم مدافعان سلامت و به طور ویژه جامعه پرستاری مطرح است.

او با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن برخی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا، یادآور شد: این روز‌ها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی‌نظیر است.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شروع پیک سوم کرونا، توضیح داد: به نظر می‌رسد این پیک خیلی هولناک‌تر، عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر از پیک‌های قبلی باشد.

او با بیان اینکه مدیران پرستاری بیمارستان‌ها به عنوان دیده وران خط مقدم نبرد با کرونا عمل می‌کنند، گفت: پیش‌بینی می‌شود با افزایش تعداد بیماران بدحال‌ نسبت به هفته‌های گذشته روبرو باشیم.

 زالی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می‌شود، گفت: تقریباً می‌توان گفت وضعیت هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و وضعیت تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه کرده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

فاصله بین پیک‌ها در حال کوتاه شدن است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، یادآور شد: تا پایان فصل سرما باید در انتظار پیک‌های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آتی به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی‌ها نشان داده که فاصله بین پیک‌ها در حال کوتاه شدن است.

او ادامه داد: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

زالی با بیان اینکه بزرگترین نقطه قوت برای مقابله با کرونا که شانس پیروزی در این نبرد را افزایش می‌دهد، نیروی انسانی است، بر اهمیت تامین اعتبارات مالی و همچنین جبران کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه پرستاری تاکید کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، تصریح کرد: ما در حوزه درمان نیاز به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

خستگی مزمن نیرو‌های انسانی باعث افزایش احتمال ابتلای پرستاران به کرونا می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: خستگی مزمن نیرو‌های انسانی و همچنین مواجهه با لود کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیرو‌های پرستاری به کرونا می‌شود.

او در ادامه بر نقش مهم بهینه‌سازی اتاق‌های رست و همچنین نظارت بر کیفیت وسایل تجهیزات فردی در جلوگیری از انتقال ویروس به کادر پرستاری تاکید کرد.

زالی در ادامه با تاکید بر اهمیت سیاست‌گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط تنگاتنگ و ارگانیک مترون‌ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی اشاره کرد.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.