اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

هفته جاری احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان صادر می‌شود

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در هفته جاری صادر می‌شود.

اکبر افتخاری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری درباره صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، گفت: یک مرحله از همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در فروردین ماه انجام شد، طرح کامل همسان‌سازی که برابر با ۹۰ درصد حقوق کارکنان شاغل است در مهر ماه انجام می‌شود، که مقدمات آن صورت گرفته و در همین هفته همه احکام صادر خواهد شد و از طریق وب سایت صندوق بازنشستگی احکام قابل رویت خواهد بود.

افتخاری با اشاره به اینکه افزایش حقوق بازنشستگان با استفاده از منابع اجرای همسان سازی در مهر ماه پایان همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری خواهد بود، ادامه داد: در حال حاضر ما به یک مدل برای همسان سازی حقوق بازنشستگان رسیدیم که این مدل پایدار است و هرچه در سال‌های آینده حقوق شاغلین افزایش پیدا کند به همان میزان حقوق بازنشستگان افزایش پیدا خواهد کرد و به سطح متناسبی می‌رسد.

بیشتر بخوانید

صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری به زودی

جزئیات تسهیلات رفاهی بازنشستگان کشوری اعلام شد

وی درباره تسهیلات رفاهی برای بازنشستگان کشوری، گفت: مجموعه طرح های تحت عنوان “طرح یاری” از اسفندماه سال گذشته برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شده است.

افتخاری بیان کرد: در طرح یاری ماهانه یک بسته را ارائه کردیم و هدف از ارائه این طرح‌ها افزایش قدرت خرید و توان معیشتی بازنشستگان با تمرکز بر تخفیف و تقسیط بوده است.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه یکی از این طرح‌ها خرید‌قسطی اقلام اساسی بوده است، ادامه داد: در کارت حقوق بازنشستگان یک کیف پول اعتباری فعال کردیم و در سال ۳ بار مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان شارژ می شود تا در دوره های ۴ تا ۵ ماهه از فروشگاه رفاه خرید کنند، که دو دوره انجام شده و دوره سوم نیز آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: دومین طرح خرید از فروشگاه های کفش ملی با تخفیف ۱۲ درصد، طرح بعدی خرید از فروشگاه افق کوروش با استفاده از تخفیف ۳.۵ درصد، خرید محصولات پگاه از فروشگاه‌های افق کوروش با تخفیف ۲۱.۵ درصد، از جمله طرح‌های دیگری که برای بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم.

افتخاری گفت: همچنین تخفیف ۵۰ درصدی برای استفاده از هتل های گردشگری و ایرانگردی و یا استفاده قسطی با تخفیف ۳۵ درصد  از دیگر برنامه های که برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته‌ایم و طرح بعدی تخفیف برای خرید بیمه نامه بود که با مراجعه به بیمه ملت با تخفیف و تقسیط یک ساله می توانستند بیمه نامه را دریافت کنند.

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بسته هفتم که به تازگی آغاز شده امکان خرید لوازم خانگی را برای بازنشستگان کشوری فراهم کرده است، ادامه داد: در دو اعتبار ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که تا ۲۰ مهرماه بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت sabarm.ir و در صفحه جداگانه خرید لوازم خانگی اقلام مورد نیاز را انتخاب کند، توزیع، ارسال و نصب لوازم خانگی برای بازنشستگان رایگان خواهد بود و به صورت ۵ ساله از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد و کارمزد آن ۱۰ درصد است و زمانیکه اقلام مورد نظر در خانه بازنشستگان نصب شد اقساط از حقوقشان کسر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بازنشستگان می توانند با مراجعه به نمایندگان گروه انتخاب، به صورت حضوری کالای مورد نیاز را خریداری کرده و تمام کالاهای تولید داخل است، بانک صادرات  منابع را تأمین می‌کند و گروه انتخاب کالای مورد نیاز را در اختیار بازنشستگان قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید

اعطای وام برای خرید لوازم خانگی از ۲۰ مهر به بازنشستگان آغاز می‌شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.