اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

کرونا از طریق مواد پخته در آب منتقل نمی‌شود

عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: ویروس کرونا از طریق مواد غذایی پخته به دیگران منتقل نمی‌شود، زیرا حرارت بالا سبب از بین رفتن ویروس می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان، مینو محرز عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به انتقال ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر اظهار کرد: بر اساس آخرین مطالعات انجام گرفته توسط دانشمندان ویروس کرونا از طریق سرویس بهداشتی به دیگران منتقل نمی‌شوداما این موضوع به معنای عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن دست‌ها با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه نیست و افراد باید شیوه نامه‌های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا رعایت کنند.

او با اشاره به انتقال ویروس کرونا از طریق غذای پخته ادامه داد: ویروس کرونا از طریق مواد غذایی پخته به دیگران منتقل نمی‌شود، زیرا حرارت بالا سبب از بین رفتن ویروس می‌شود، اما فرد آلوده به بیماری کرونا هنگام تهیه مواد خام مانند سالاد می‌تواند ویروس را به مواد غذایی و درنتیجه مصرف کنندگان مواد خام منتقل کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با خواص ریحان

عضو کمیته علمی کشور کرونا با اشاره به انتقال ویروس کرونا از طریق سرویس بهداشتی گفت: ویروس کرونا از طریق سرویس بهداشتی منتقل نمی‌شود، اما این مسئله به معنای عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن دست با آب و صابون به مدت حداقل نیست و مردم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا باید نکات بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

محرز گفت: ویروس کرونا برای زنده ماندن نیازمند سلول دارد و در آب ویروس کووید ۱۹ زنده نمی‌ماند بنابراین آب جاری جوی‌ها و استخر سبب انتقال ویروس کرونا نمی‌شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا یاد آوری کرد: متاسفانه میزان ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا در کشور افزایش پیدا کرده است و برای کاهش این آمارها نیازمند رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تردد‌های غیرضروری و مسافرت‌ها در کشور هستیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.