اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

همسرم در فضای مجازی با دیگران ارتباط دارد، چه کار کنم؟

یک روان شناس و مشاور خانواده درباره نحوه برخورد با همسری که در فضای مجازی با کسی در ارتباط است، توضیحاتی داد.

فاطمه گندمی روان شناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان اظهار کرد: اگر متوجه شدید همسرتان در فضای مجازی با دیگران ارتباط دارد، اول از همه خودتان را برای هر واکنشی آماده کنید، گفت:ممکن است همسرتان به شما بگوید که حساس شدید و این ارتباط آنطور که شما فکر می‏کنید نیست. یا احتمال دارد که اصلا هیچ پاسخی ندهد و با دعوا و ناراحتی، به کلی موضوع را منکر شود. به همین دلیل، خودتان را برای هر واکنشی آماده کنید.

 
این روان شناس ادامه داد: قانون و مرز مشخص کنید مثلا  به او بگویید که این کار برای شما ناخوشایند است و احساس بدی در شما ایجاد می‏کند. به علاوه می‏توانید توضیح دهید که حتی اگر ارتباط در حد چت و مکالمه مجازی باشد، از نظر شما خیانت محسوب می‏شود.
 
گندمی با بیان اینکه در چنین شرایطی کنترل‏گری نکنید، افزود: چک کردن پی در پی همسر در شبکه‌های مجازی نشان از عدم اعتماد در رابطه است.
 
او افزود: به همین دلیل اگر احساس کردید به هر دلیلی در ارتباط خود با همسرتان، اعتماد از بین رفته، قبل از هر کاری، برای اصلاح ارتباطتان تلاش کنید؛ زیرا با کنترل کردن، هیچ‏وقت نمی‏توانید رفتار فرد مقابل را درست کنید.
 
گندمی با بیان اینکه با یک روان‏شناس متخصص مشورت کنید، تصریح کرد: اگر با گفت و گو نتوانستید به نتیجه برسید، حتما در این مورد با یک روان‏شناس متخصص مشورت کنید.
 
او ادامه داد: حتی اگر همسرتان حاضر به شرکت در جلسات مشاوره نشد، خودتان می‏توانید از کمک روان‏شناس استفاده کنید، روان‏شناس حرفه‏ای و آموزش دیده، در این زمان می‏تواند راهکارهای خوبی برای مدیریت این شرایط به شما پیشنهاد کند.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.