اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

۷ راهکار طلایی برای کاهش فشار خون

فشار خون از جمله مسائل حیاتی است که بالا رفتن آن می تواند سلامتی را تهدید کنند بنابراین باید به آن نگاهی ویژه داشت.

به گزارش خبرنگار گروه شادمان،بسیاری از افراد از بیماری فشار خون خود اطلاعی ندارند، افزایش فشار خون موضوعی جدی است که می تواند سلامت شما را تهدید کند، در ادامه این مطلب با هفت راه حلی که می تواند باعث کاهش فشار خون شما شود آشنا خواهید شد.

۱- برای کاهش فشار خون مصرف آب سالم و گوارا را به میزان قابل توجهی در روز توصیه می ‌کنم. یک لیوان آب میوه ی رقیق شده با اندکی پودر ویتامین C، موجب بهبود عملکرد دستگاه ایمنی و ترمیم سرخرگ‌ها می ‌شود و به کاهش فشار خون کمک می کند.

۲- برای کاهش فشار خون مصرف نان‌ها و مواد کربوهیدراتی تهیه شده از آردهای سفید و بدون سبوس (تصفیه شده) را به حداقل برسانید و از نان‌های سبوس‌دار به خصوص حاوی سبوس جو دو سر استفاده کنید.

۳-  برای کاهش فشارخون سعی کنید غذا را کامل بجوید و حتماً غذای خود را در محیطی آرام و به دور از استرس و تشنج میل فرمایید.

 4- مغزها و دانه‌های گیاهی مانند گردو، حاوى مواد مغذی بی‌شماری هستند. می‌‌توانید از آنها در رژیم غذایی روزانه بهره ببرید. استفاده از آنها در سالادها به خوش طعم و مقوی کردن آنها و در نتیجه پایین آوردن فشار خون شما کمک شایانی می‌‌کند.

 

۵- با اجتناب از مصرف غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد، اعمال هضمی را بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید: ورزش پیلاتس برای سالمندان خوب است؟

۶- برای کاهش فشار خون چای، قهوه و شکلات را بسیار محدود کنید و تا ۱ ساعت پس از صرف غذا چای ننوشید و به جای آنها از چای‌ها و دم‌کردنی‌های گیاهی (مثل گل گاو زبان) استفاده کنید.

۷-ورزش‌هایی مثل: پیاده ‌روی، شنا، دوچرخه سواری ورزش‌های مناسبی برای پایین آوردن فشار خون به شمار می ‌آیند. بنابراین حداقل ۳ بار در هفته و هر بار حداقل ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.