اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

آخرین اخبار همسان سازی بازنشستگان کشوری

احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان هنوز صادر نشده است و به زودی احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان تایید و صادر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار شادمان، اکبر افتخاری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در ۱۹ شهریور ماه ۹۹، با اشاره به اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه همسان سازی حتما از مهرماه مطابق با ضوابط ابلاغی اجرایی می‌شود.

افتخاری گفت: مقدمات اجرای همسان سازی و صدور احکام فراهم شده و این صندوق آمادگی دارد تا پس از صدور مجوز‌های لازم از مراجع ذی صلاح و طبق ضوابط اجرایی ابلاغ شده نسبت به صدور احکام جدید اقدام کند.

وی در ۳۱ شهریور ۹۹،  با اشاره به مصوبه دولت درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: عصر امروز، هیئت وزیران آیین‌نامه متناسب‌سازی (همسان‌سازی) حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را تصویب کرد و بدین‌ترتیب، یکی از مطالبات بازنشستگان ارجمند که صندوق بازنشستگی کشوری نیز مجدّانه پیگیر آن بود، جامه عمل به خود پوشید.

بیشتر بخوانید

همسان سازی حقوق، بیشترین سئوال بازنشستگان

وی در ادامه، نکات زیر را خطاب به بازنشستگان کشوری اعلام کرد:تا چند روز دیگر احکام جدید صادر و اعلام می‌شود. لطفا شکیبا باشید تا روال قانونی و اجرایی طی شود. از مهرماه به بعد، حقوق بازنشستگان کشوری براساس آیین‌نامه همسان‌سازی پرداخت خواهد شد. همه اطلاعات را پس از صدور احکام می‌توانید با مراجعه به سایت Sabasrm.ir و Cspf.ir صندوق بازنشستگی کشوری در حکم جدید خود مشاهده بفرمایید.

با مصوبه جدید آیین‌نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در هیئت دولت، اختصاص ۱۸ میلیارد تومان به این بخش از مهرماه در نظر گرفته شده و به فیش‌های حقوقی بازنشستگان افزوده خواهد شد.

طبق جدول منتشر شده حقوق بازنشستگان کشوری حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

همچنین با توجه به خبر‌های منتشر شده درباره میزان حقوق بازنشستگان لشکری، افزایش حقوق بازنشستگان نیز از بازنشستگان کشوری کمتر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید

جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری منتشر شد

محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران درخصوص حقوق بازنشستگان کشوری، بیان کرد: به وجود طبقات شغلی متفاوت، یک تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور استخدامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه امضا شده که به ما ابلاغ کردند تا بر اساس مدل مطرح شده همسان سازی را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد حقوق خالص دریافتی کارکنان بازنشسته را در همین چارچوب پرداخت می‌کنیم، گفت: تغییر گسترده‌ای درپرداخت حقوق بازنشستگان داشتیم که ۸۴ درصد رشد پیدا کرده است و پرداخت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به بالای ۴ میلیون تومان خواهد رسید و از همین مهرماه اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید

دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد

احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان هنوز صادر نشده است و به زودی احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان تایید و صادر می‌شوند تا بازنشستگان کشوری و لشکری با حقوق بالای ۴ میلیون تومان زندگی با رفاه تری را تجربه کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.