اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

پویش مردمی احوال‌پرسی از سالمندان از طریق فضای مجازی یادمان باشد

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان درباره پویش مردمی احوال‌پرسی از سالمندان از طریق فضای مجازی، توضیحاتی داد.

حسام الدین علامه رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان از همه هموطنان خواست تا با شرکت در این پویش، آن را به یک ترند ملی و بین‌المللی تبدیل کنند.

وی افزود: در اجرای این همایش، کاربران فضای مجازی با بکارگیری هشتگ «یادم کن، شادم کن» در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، صدای خود را به گوش سالمندان می‌رسانند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: با توجه به اینکه روز یکم اکتبر هر سال (پنجشنبه دهم مهر ماه) در تقویم بین المللی به عنوان روز جهانی سالمند نام گذاری شده است، هفته ملی سالمندان را از سه روز قبل تا سه روز بعد از این تاریخ و با هدف فضا سازی و ایجاد دغدغه برای طرح مشکلات و چالش‌های حوزه سالمندی در جامعه، طراحی کرده ایم.

وی با بیان اینکه برای هر روز از هفته ملی سالمندی شعار مشخصی طراحی شده، گفت: مصادیق جزیی این کار این است که به یک کار کلیشه‌ای و فقط برای مدت یک هفته بسنده نکنیم و بنا داریم تا روز سالمند سال آینده، این مفاهیم را به طور خاص از دستگاه‌های اجرایی متولی حوزه سالمندی در کشور مطالبه کنیم.

علامه در ادامه به شرایط خاص همه گیری کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به این شرایط، برنامه‌های هفته سالمندان به صورت غیر حضوری و با استفاده از فضای مجازی اجرا شود.

وی یادآور شد: برنامه‌های هفته ملی سالمندان از هفتم تا سیزدهم مهر ماه جاری با شعار «کرونا؛ فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان» برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.