اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

دردهای خطرناک در ستون فقرات چیست؟

درد در هر ناحیه از ستون فقرات دلایل مختلفی دارد اما دردهایی که از گردن شروع می شود باید جدی گرفته شوند.  

به گزارش خبرنگار شادمان، ستون فقرات یک ساختار انباشته از ۳۳ استخوان یا مهره است که از نخاع از آسیب یا تروما محافظت می کند . استخوان های ستون فقرات به فرد اجازه می دهد که به طور مرتب، خم و پیچ و تاب بماند. هر منطقه از ستون فقرات یک نام و عملکرد خاص دارد ودرد  در هر ناحیه از ستون فقرات نشان و معنای متفاوت دارد.

درد هایی که از گردن شروع شده و همزمان به سمت بازو وجود داشته باشند یا درد های که سبب شده درد در نواحی گردن و بازو ها کمتر، اما در نواحی کمر و دیسک بیشتر و با کاهش قدرت دست فرد همراه باشند باید جدی گرفته شوند.

درد هایی که همراه با اختلال در راه رفتن، کاهش سطح هوشیاری نیز همراه باشد می تواند ناشی از اختلال در تنگی کانال نخاعی باشند؛ درد در نواحی گردن در بیماران سرطانی و درد هایی که بر اساس نوع سانحه همچون تصادف در گردن به وجود آمده باشند باید هرچه سریع تر به پزشک ارجاع داده شود چراکه می تواند بسیار خطرناک باشند.

برای جلوگیری از درد در ناحیه ستون فقط باید به این نکات توجه داشته باشید، حفظ وضعیت خوب، حتی هنگام رانندگی، روش های مناسب بلند کردن، فعالیت بدنی منظم، از جمله تمرینات تحمل وزن، توسعه نیروی هسته ای، حفظ وزن سالم، اجتناب از چرخش سر برای نگه داشتن گوشی به شانه، هنگام خوابیدن از بالش کوتاه استفاده کنید. به طوری که سرتان در امتداد بدن قرار گیرد نه اینکه خم شود.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.