اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

افسردگی و راه های غلبه بر آن

یک روان شناس و مشاور خانواده درباره تشخیص حالت افسردگی و راه های غلبه بر آن توضیحاتی داد.

فاطمه گندمی روان شناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار شادمان اظهار کرد: همه ما گاهی دچار حالت ناامیدی و افسردگی می‌شویم.

او با بیان اینکه مثلا وقتی روابطمان با دیگران بهم می‌خورد ممکن است شوکه شویم، گریه و زاری کنیم، غذا نخوریم، عصبی شویم، بدخلق شویم، گفت: این حالت ممکن است بعد از چند روز برطرف شود و شخص به زندگی طبیعی خود برگردد.

گندمی فزود: اما آنچه روان پزشکان به آن بیماری افسردگی می‌گویند این است که حالت‌ها و هیحانات منفی حداقل به مدت چند روز طول بکشد و بر جسم و روان ما تأثیر بذارد.

این روان شناس و مشاور خانواده درباره راه‌های غلبه بر افسردگی تصریح کرد:سعی کنید هر روز سر ساعت خاصی از خواب بیدار شوید حتی اگر دلتان نخواهد.

او با بیان اینکه توصیه می شود از نرمش و ورزش غفلت نکنید، ادامه داد: هر کاری که شامل فعالیت و تحرک جسمی باشد حالتان رو خوب می‌کند.

بیشتربخوانید

فرزندان طلاق را چگونه مدیریت کنیم؟

گندمی افزود: اعتقادات مذهبی خود رو تقویت کنید و  همواره در مشکلات به خدا توکل کنید و در مراسم مذهبی و فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنید.

او افزود: وظایف و یا کار‌های دشوار و بزرگ را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید؛ اولویت بندی کنید و آنچه را که می‌توانید انجام دهید همچنین سعی کنید با دیگران معاشرت کنید، کنار دیگران بودن به مراتب بهتر از تنها بودن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.