اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

دوش آب گرم یا دوش آب سرد؟

تا حالا فکر کرده اید که کدام بهتر است؛ دوش آب گرم یا دوش آب سرد؟ آیا می دانید شستشو با آب سرد به مو‌هایتان کمک می‌کند تا مواد مغذی را حفظ کنند.
به گزارش شادمان، بسیاری از افراد با اینکه هر روز استحمام می کنند اما همچنان نمی دانند دوش آب سرد برایشان بهتر است یا دوش آب گرم؟ 
در ابتدای امر باید به این نکته توجه کنید که اگر مو‌های رنگی دارید، آب گرم، رنگ مو‌های شما را سریع از بین می‌برد. چراکه وقتی دوش آب گرم می‌گیرید، لایه‌ی رویی کوتیکول مو‌ها از بین خواهد رفت و این یکی از رایج‌ترین دلایل کم رنگ شدن رنگ مو‌ها است. ولی وقتی با آب سرد دوش بگیرید این مشکل به وجود نخواهد آمد. همچنین وقتی با آب سرد دوش بگیرید موهایتان درخشان‌تر خواهد شد.

دوش آب گرم یا دوش آب سرد؟ به نظر شما کدام بهتر است؟

دوش آب گرم یا دوش آب سرد؟

آب گرم چربی‌های لازم را در خود حل کند و نرم‌کننده‌ی اضافی مو را از بین ببرد؛ بنابراین اگر نیم ساعت مو‌های خود را با آب داغ بشویید، خواهید دید که چه آسیبی به موهایتان وارد می‌شود. از سوی دیگر تمام مواد مغذی که جذب مو می‌شوند، می‌تواند به سرعت با یک آبکشی گرم از برود.

نکته قابل توجه آن است که شستشو با آب سرد به مو‌ها کمک می‌کند تا مواد مغذی را حفظ کنند. وقتی با آب سرد دوش بگیرید رطوبت موهایتان نیز حفظ خواهد شد؛ بنابراین مو‌ها در برابر شانه زدن مقاوم‌تر خواهند بود.

اگر یک هفته حمام کردن با آب سرد را تجربه کنید، خواهید دید که چه تغییراتی در موهایتان ایجاد خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.