اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چگونه با آلژری فصل پاییز مقابله کنیم؟

فصل پاییز به همراه خود آلرژی هایی به همراه دارد که با رعایت نکاتی می توانید با آن مقابله کنید.

پاییز امسال به دلیل ظهور ویروس آنفولانزا و شیوع ویروس کرونا ممکن است خطرناک تر از سال های گذشته باشد، بنابراین باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید آلرژی هایی که فصل پاییز با خود به همراه دارد کنترل کند.
 
همه باید بدانند تغییرات آب‌وهوایی ممکن است باعث بروز آلرژی زودتر و طولانی‌تر از سال‌های گذشته شود. وزش شدید باد نیز به افزایش علائم آلرژی کمک می‌کند، زیرا باد می‌تواند گرده گیاهان، علف‌ها و  درختان را تا بیش از ۱۶۰ کیلومتری منبع خود جابجا کند.

لازم است افراد برای جلوگیری از مشکلات بیشتر، پیشگیری‌هایی همچون موارد زیر انجام دهند بنابراین مصرف داروهای آلرژی خود را حدود دو هفته قبل از زمان معمول شروع علائم خود شروع کنید. همچنین برای حمام از هواکش استفاده و بلافاصله آب راکد کف را تمیز کنید. کپک قابل رویت در سطوح را با مواد شوینده و آب بشویید و کاملاً خشک کنید.

کفش‌های خود را درب منزل بگذارید و بعد از کار یا بازی در فضای باز دوش بگیرید، موهای خود را بشویید و لباس‌های خود را عوض کنید.

در فضای باز از ماسک فیلتردار N۹۵ استفاده کنید. دستکش بپوشید تا گرده را به چشم یا پوست خود منتقل نکنید.
به متخصص آلرژی خود مراجعه کنید، این متخصصان آموزش دیده‌اند تا آلرژی شما را شناسایی کنند و یک برنامه درمانی مشخص ارائه دهند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.