اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

روش صحیح استفاده از دئودورانت ضدعرق

در این گزارش درباره روش صحیح استفاده از دئودورانت ضدعرق بیشتر بخوانید.

 آیا می دانستید نکته مهم و راز استفاده از دئودورانت این است که در یک ساعت معین از روز آن را به زیر بغل خود بمالیم، یعنی شب ها!

شاید تعجب کنید، اما پس از بیدار شدن از خواب نباید از دئودورانت استفاده کنید، بلکه در عوض، قبل از این که بخوابید، بهترین زمان مام زدن به زیر بغل است.

دیوید بانک متخصص پوست دانشگاه کلمبیا می گوید: «بهتر است قبل از خوابیدن، دئودورانت را روی پوست خشک زیر بغل بمالید. دئودورانت ضد عرق به این روش بهتر عمل خواهد کرد. این امر به این دلیل است که نمک‌های آلومینیوم موجود در ضد عرق زمان کافی برای متصل شده به غدد عرق را در طول شب به دست می‌آورند. این بدان معناست که در طول روز کمتر عرق خواهید کرد.»

چرا ضدعرق‌ها یا دئودورانت‌ها گاهی باعث تیرگی زیر بغل می‌شوند؟

برخی از طرفداران ضد عرق‌ها یا دئودورانت‌ها از اینکه مدتی پس از استفاده از چنین محصولاتی دچار تیرگی پوست در ناحیه زیر بغل می‌شوند. شکایت دارند و نمی‌دانند چطور می‌توانند مشکل خود را حل کنند.

این افراد، کسانی هستند که یا درماتیت سرشتی (آتوپیک) دارند یا به هر دلیلی به ترکیبات موجود در این محصولات، حساسیت دارند.

حساسیت به این ترکیبات باعث می‌شود شما در روز‌های اول استفاده از ضدعرق‌ها یا دئودورانت‌ها دچار قرمزی، التهاب و به احتمال زیاد، خارش شدید در قسمت زیر بغل شوید.

همین التهاب و خارش، به مرور زمان باعث تحریک تولید رنگدانه‌های بیشتر در ناحیه زیر بغل و تیره شدن این قسمت از بدن می‌شود.

تنها چاره پیشگیری از ابتلا به این مشکل هم، حذف ماده حساسیت‌زا (همان ضد عرق‌ها یا دئودورانت‌ها) است.

افرادی که به این محصولات حساسیت دارند، می‌توانند با تزریق سالیانه بوتاکس در قسمت زیر بغل، امکان تعریق و بدبو شدن پوست خود را از بین ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.