اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

یک قاعده کلی برای آبیاری گیاهان

اکثر گیاهان از نظر آبیاری می‌توانند در یک چارچوب کلی قرار بگیرند که در این شرایط بهتر است شما یک قاعده کلی را برای آب دادن به هر گیاهی در نظر بگیرد.

این روزها افراد زیادی هستند که به پرورش گل و گیاه علاقه مندند. اما به واسطه ی اینکه فضای سبز و یا محل بزرگی برای کشت گیاهان مورد علاقه خود ندارد به کاشت آن ها در گلدان ها و باغچه های کوچک روی می آورند.

جدا از برخی گیاهان که نیاز به رعایت اصولی متفاوت در نگهداری و آبیاری دارند، اکثر گیاهان از نظر آبیاری می‌توانند در یک چارچوب کلی قرار بگیرند در این شرایط بهتر است شما یک قاعده کلی را برای آب دادن به هر گیاهی در نظر بگیرد.

این قاعده کلی می گوید:« تقریباً همه گیاهان، فقط هنگامی که حدود دو سانتی‌متر از سطح خاک گلدان آن‌ها خشک می‌شود، نیاز به آبیاری دارند.»

اما باید توجه داشت که در هر مرتبه از آبیاری باید گیاه را سیراب کرد. تنها زمانی که خاک گیاه را خشک دیدید، به اندازه یک سوم حجم گلدان، آب بدهید و تا خشک شدن مجدد خاک صبر کنید.

 نکته قابل توجهی که همیشه باید در نظر بگیرید این است که غرق کردن گیاه در آب می‌تواند باعث پوسیدگی آن شود. داخل آن‌ها به قدری آب بریزید تا آب از سوراخ‌های کف گلدان خارج شود. گیاهی که بیش از حد آبیاری شده باشد غالب دارای برگ‌های زرد و افتاده است.

اگر به تعطیلات می‌روید و نگران ترک گیاه خود هستید، یک بطری پلاستیکی را آب و روی درِ آن چند سوراخ ایجاد کنید تا آب به شکل قطره‌ای از آن خارج شود، حتما از سرازیر شدن آب از بطری مطمئن شوید. سر بطری را داخل خاک گلدان قرار دهید تا آب آرام آرام در خاک نفوذ کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.