اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

چه ورزش‌هایی برای کاهش درد کمر مفید است؟

کمر درد یکی از درد‌های شایعی است که به دلیل کم تحرکی و ورزش نکردن افزایش پیدا می‌کند.

از زمانی سر و کله دستگاه‌ها و ماشین‌های اتوماتیک پیدا شده است، انسان به سمت کم تحرکی قدم بیشتری برداشته است، کم تحرکی که سبب بروز درد‌های استخوانی و عضلانی خواهد داشت، درد‌هایی که اگر به طور مستمر ادامه داشته باشد ممکن است مشکلاتی برای افراد ایجاد کند، بنابراین در برنامه روزانه خود سعی کنید، ورزش را فراموش نکنید.
 
درد در ناحیه کمر نیز یکی از بیماری هاست که به دلیل کم تحرکی بروز می‌کند، در ادامه شما باحرکات ورزشی آشنا می‌شوید که انجام آن سبب می‌شود تا درد کمر شما به مرور زمان بهبود یابد. 

افرادی که دچار کمر درد هستند نمی‌توانند ورزش‌های افراد عادی را انجام دهند و این مساله باعث تحلیل عضلات و ضعیف شدن آن‌ها میشود در نتیجه بیماری‌های کمر دیرتر بهبود میابند. این ورزش‌ها برای بیمارانی طراحی شده است که دچار درد کمر هستند. افرادی که بهر دلیل نمی‌توانند در ورزشگاه‌ها ورزش کنند نیز میتوانند برای تقویت عضلات کمر از این ورزش‌ها استفاده کنند.

حرکت اول:
به پشت بخوابید، یک دست زیر قوس کمر، شکم را به داخل (پایین) فشار دهید و فشار را ۱۰ شماره نگه دارید، سپس آنرا شل کنید. این ورزش را ۱۰ بار و هر بار تا شماره ۱۰ بشمارید.

حرکت دوم:
طاقباز بخوابید، پا‌ها را از زانو جمع کنید و کف پا روی زمین باشد وقتی که با دو دست زیر یک زانو را گرفته اید زانو را به سینه فشار دهید و ۵ ثانیه نگه دارید، سپس به حالت اول برگردید و با پای مقابل تکرار کنید. ین ورزش را ۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید.

حرکت سوم:
هر دو پا را با هم به داخل شکم آورده و با دست‌ها آن‌ها را نگه دارید.۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره نگه دارید. این ورزش را ۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید. 
 
حرکت چهارم: 
پا را طی ۳ مرحله به حالت شماره ۳ آورده و در اینجا پا را ۱۰ شماره نگه دارید. سپس آنرا به روی تخت بازگردانید. این ورزش را ۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید. 

حرکت پنجم:
 
طاقباز بخوابید، زانو‌ها خم و کف پا روی زمین سر و شانه را از زمین بلند کنید تا جایی که فشار روی عضلات شکم احساس شود، ۵ ثانیه بمانید و ۱۰ ثاینه استراحت کنید. این ورزش را ۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید. 

حرکت ششم:
 به پشت خوابیده، دست‌ها کشیده و پا‌ها را به حالت دوچرخه‌ای خم و راست نمایید. این ورزش را ۳ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید. 

حرکت هفتم: 
به حالت دمر و روی زانو‌ها و دست‌ها تکیه کنید، شکم را تو بکشید و کمر را به طرف بالا قوس بدهید و سر را به طرف پایین ببرید و به طور متناوب تکرار کنید. این ورزش را ۱۰ بار و هر بار ۱۰ شماره تکرار کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.