اخبار سالمندان و بازنشستگان

logo-transparent

با عفونت های شایع دوره سالمندی آشنا شوید

عفونت های بیمارستانی شایع ترین عفونت در میان سالمندان است، که کنترل آن سبب کاهش مرگ و میر و کاهش مدت بستری در بیمارستان است.

 عفونت های بیمارستانی یکی از عفونت های پر ریسک و خطرناک در میان افراد بالای ۶۰ سال است، عفونت بیمارستانی به عفونتی گفته می شود که در ۴۸ تا ۷۲ ساعت بستری در بیمارستان ایجاد می شود.

این عفونت ها به طور چشمگیری با پیدایش عوارض و بروز مرگ همراه هستند، بیش از ۲۰ درصد عفونت های بیمارستانی در آی سی یو اتفاق می افتد و باعث مرگ بیش از ۱۰ تا ۸۰ درصد می شود، این عفونت ها شامل، عفونت های دستگاه تنفسی، ادراری، گوارشی، زخم جراحی و عفونت زخم است.

میزان بروز بسیاری از بیماری های عفونی در افراد مسن بیشتر از سایر گروه های سنی است، طوری که بروز عفونت تنفسی و ادراری در سالمندان ۲۰ تا ۵۰ برابر افراد غیرسالمند است.

در افراد سالمند علاوه بر احتمال ابتلای بیشتر به بیماری های عفونی، عوارض و مرگ و میر در آن ها هم بالاتر است که به دلیل تاخیر در تشخیص اختلال در مکانیسم های دفاعی، نقص ایمنی و بیشتر بودن عوارض آنتی بیوتیک هاست.

با توجه به اینکه سالمندان درصد نسبتا زیادی از افراد جامعه را تشکیل می دهند، عوارض مرگ و میر آن ها در عفونت ها بالاست. لذا در صورت نیاز به بستری سالمندان باید مدت زمان بستری را کاهش داد.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.